Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Jak Putin na Polskę napadał, czyli rzecz o Bombie Ogryzkowej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tej nocy byla pelnia ksiezyca a niebo usiane poszarpanymi oblokami wyygladalo zlowieszczo Miejscowi chlopi z podmoskiewskich wiosek opowiadali nawet ze z lasu dochodzilo wycie wilka W tym czasie na Kremlu o poznej nocnej porze odbywala sie narad

W tym czasie na Kremlu, mimo późnych godzin nocy, odbywała się narada.

- Włodzimierzu Władymirowiczu, mamy duży problem - mówił poddenerwowany Dmitrij Rogozin. Polska nałożyła na nas dotkliwe sankcje i realizacja naszego najnowszego projektu zbrojeniowego jest w związku z tym zagrożona. Nasza tajna broń, nasze Wunderwaffe może nigdy w tej sytuacji nie powstać - kontynuował Rogozin 
- Dmitriu Olegowiczu proszę się uspokoić - odpowiedział Prezydent Rosji - bez wątpienia podejmiemy odpowiednie kroki, takie właśnie zadanie ma nasza dzisiejsza narada. 
- Oczywiście Włodzimierzu Władimirowiczu, przygotowałem w związku z tym krótka notatkę dla zgromadzonych tu kolegów z Ministerstwa Obrony i Ministerstwa Rolnictwa. Czy pozwolicie mi ją teraz odczytać? 
- Jak najbardziej, proszę ją nam odczytać - odpowiedział Putin
- Jakis czas temu Polska wprowadziła przeciwko nam dotkliwe sankcje jabłkowe - monotonnym głosem czytał Rogozin – sankcje te spowodowały w Federacji Rosyjskiej katastrofalny deficyt jabłek sięgający 254% i faktycznie zahamowały  prace nad naszą nową Wunderwaffe, czyli nad Bombą Ogryzkową, bez której niestety nie zdobędziemy przewagi militarnej nad USA , a tym samym zniweczone zostaną nasze plany opanowania Ziemi, księżyca, a w najbliższej pięciolatce również i Marsa. Dmitrij Olegowicz wytarł czoło chustką i wyczekująco spojrzał na zebranych. 
- Bombę Ogryzkową musimy skonstruować za wszelka cenę! - dobitnie powiedział Włodzimierz Władimirowicz - Nawet za cenę wojny – dodał. -Czy nasze rakiety Iskander w Kaliningradzie są w stanie zniszczyć składy jabłek w Polsce? - zapytał Putin obecnego na naradzie ministra obrony Szojgu - Towarzysze! - dalej podniosłym tonem kontynuował swoja przemowę Włodzimierz Władimirowicz - rakiety Iskander z Kaliningradu zniszczą składy jabłek w Polsce, a nasze zielone ludziki dokonają reszty spustoszenia. Na nasz rozkaz zjedzą miliony polskich jabłek i dostarczą nam ogryzków, które stanowią ów jakże cenny komponent naszego Wunderwaffe, Bomby Ogryzkowej!
 
A teraz parę zdań na poważnie. Od paru miesięcy mamy w Polsce - ale zresztą nie tylko tu, bo podobna sytuacja ma miejsce również w krajach nadbałtyckich - mamy do czynienia z wojenną paranoją. Fakt ten sam w sobie wydaje się zabawny gdyż trudno poważnie traktować argumenty naszych wojennych misjonarzy. Argumenty te urągają zarówno logice jak i zdrowemu rozsądkowi każdego, zdrowego psychicznie człowieka. Niepokoi mnie jednak nie sama treść tej wojennej propagandy, a coś nieco innego. Rodzi się bowiem pytanie w jakim celu rozpętana została ta wojenna histeria? O co w tym wszystkim chodzi? Osobiście widzę co najmniej dwie możliwe odpowiedzi na to pytanie (co oczywiście nie oznacza, że nie ma innych). 
Pierwsza z nich to wersja light: Producenci broni z wiadomego kraju chcą nam po prostu dodatkowo sprzedać parę wysłużonych czołgów i samolotów, a społeczeństwu trzeba jakoś wyjaśnić dlaczego choć brakuje pieniędzy na zasiłki dla dzieci, to pieniądze na rakiety znajdują się bez problemu i w każdej ilości. 
Drugi wariant odpowiedzi wzbudza większe zaniepokojenie. Zachodzi bowiem pytanie, czy nie chodzi tu jednak o stopniowe przygotowanie społeczeństw Polski i krajów nadbałtyckich do wojny jak najbardziej prawdziwej? Czy to co się dzisiaj dzieje, nie jest przypadkiem cichą mobilizacją i zmiękczaniem naturalnego, obywatelskiego sprzeciwu wobec jakichkolwiek wojennych awantur? Mogę mieć jedynie głęboką nadzieję, że obecny stan rzeczy skończy się jedynie na dużych zakupach wysłużonych czołgów i starych kutrów patrolowych, które ostatecznie zezłomujemy ku chwale naszej ojczyzny. Ale czy ktokolwiek z nas może mieć pewność, że nie chodzi o coś więcej?

KOMENTARZE

  • ....zielone ludziki szkolone jeszcze w Moskwie....
    http://m.neon24.pl/4b9dde45e284c004c2e8ce9d04d0c612,14,0.jpg
  • Polski lotnik rosyjskim szpiegiem? Miał kopiować plany lotów F-16
    http://4.s.dziennik.pl/pliki/3853000/3853928-f-16-643-385.jpg

    "Jak podaje portal tvn24.pl zatrzymano porucznika lotnictwa wojskowego. Z informacji dziennikarzy wynika, że zdradzał on tajemnice polskich F-16 rosyjskiemu wywiadowi. "
    http://www.wykop.pl/ramka/2453179/polski-lotnik-rosyjskim-szpiegiem-mial-kopiowac-plany-lotow-f-16/

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

ULUBIENI AUTORZY