Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Polacy żydami Europy? Spokojnie to tylko pieniądze

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Niedawno podczas mego pobytu w Słowacji pewien mieszkaniec tego pięknego kraju powiedział, że według niego wszyscy Polacy to Żydzi

Trochę sie pośmiałem gdyż autor wypowiedzi nie domyślał się że jestem Polakiem, jednak po jakimś czasie zacząłem się zastanawiać jak to się dzieje że sąsiednie narody nas Polaków postrzegają jako Żydów? Należy tu dodać iż wielokrotnie tego typu wypowiedzi słyszałem z ust Rosjan, Ukraińców i Białorusinów.

Dlaczego oni tak o nas myślą??
Mamy tu do czynienia z pewnymi paradoksami a temat jest dość aktualny choćby z powodu niedawnych oskarżeń szefa amerykańskiego FBI dotyczącego polskiego antysemityzmu panującego w okresie wojennym
W dzisiejszej Polsce owszem istnieją resorty czy środowiska które w jakiś zagadkowy sposób obsadzone zostały potomkami króla Salomona. Przykładem tu może być nasz MSZ który niektórzy Polacy żartobliwie nazywają Ministerstwem Spraw zagranicznych w Polsce a nie jak być powinno Ministerstwem Spraw polskich za granicą, ale pozostawmy ten temat.
Tak więc z jednej strony nasi sąsiedzi postrzegają nas jako Żydów a z drugiej strony padają tez oskarżenia o nasz polski antysemityzm
Cóż , prawda jak zawsze leży gdzieś pośrodku

Historia żydów w Polsce liczy setki lat. oto co na ten temat mówi Wikipedia
"Król Kazimierz III Wielki jest uznawany za protektora Żydów w Polsce. W 1334 r Kazimierz Wielki wyciągnął Żydów spod jurysdykcji prawa niemieckiego i od tego czasu gminy żydowskie bezpośrednio zaczęły podlegać sądom królewskim[2]. Od decyzji Kazimierza Wielkiego chroniącej bezpieczeństwa i interesów Żydów, Królestwo Polskie stało się przystanią bezpieczeństwa ludów semickich wygnanych z całej Europy. Od czasów powstania Królestwa Polskiego, poprzez utworzoną w 1569 Rzeczpospolitą Obojga Narodów, aż do okresu klęsk wojennych powstania Chmielnickiego i potopu szwedzkiego w XVII w., Polska była jednym z najbardziej tolerancyjnych państw Europy, stała się więc domem dla jednej z największych i najdynamiczniej rozwijających się społeczności żydowskich. Nieprzypadkowo też współcześni nazywali ówczesną Polskę rajem dla Żydów (łac. paradisus Iudaeorum)[3], a szesnastowieczny rabin krakowski Mojżesz ben Israel Isserles podkreślał, że jeśliby Bóg nie dał Żydom Polski jako schronienia, los Izraela byłby rzeczywiście nie do zniesienia"

Logicznym jest to iż w ciągu tak długiego okresu ludność pochodzenie żydowskiego w Polsce najzwyczajniej zasymilowała się z Polakami w związku z czym wielu Polaków prawdopodobnie w tym czy innym stopniu ma jakieś korzenie żydowskie co może właśnie tłumaczyć to jak widzą nas nasi sąsiedzi.

Do myślenia musi też dawać skwapliwie negowany polski przedwojenny antysemityzm którego pokłosie musieliśmy tez zebrać w czasie okupacji niemieckiej. Na ten temat pisze polski historyk Michał Lipa

"Walka przeciw ludności żydowskiej przybierała w latach 1935-1939 zróżnicowane formy – począwszy od działań legislacyjnych, takich jak zakaz rytualnego uboju, na brutalnych atakach skończywszy. Oprócz działań utrudniających Żydom funkcjonowanie w społeczeństwie polskim, takich jak bojkot ekonomiczny i utrudnienia w wykonywaniu niektórych zawodów, zdarzały się też morderstwa.(...)
w październiku 1938 r., kiedy oddziały niemieckie podczas jednej nocy odstawiły na granicę z Polską od 17 do 20 tysięcy Żydów posiadających polskie obywatelstwo. Rząd w Warszawie odmówił ich przyjęcia, wydalając jednocześnie z kraju Żydów posiadających obywatelstwo niemieckie."

Im bardziej histeryczne reakcje na wypowiedzi o antysemityzmie czasów wojny w Polsce tym bardziej że się tak wyrażę człowiek zaczyna się zastanawiać o przyczynach tej histerii a do głowy cisną się myśli czy aby czasem to nie prawda?

Historia ludności żydowskiej w Polsce jest niewątpliwie bardzo stara jednak chciałbym od niej płynnie przejść do tematu pieniędzy.
Pieniądze rządzą światem, mało kto wie o tym tak dobrze jak właśnie obywatele Izraela którzy już od wielu lat domagają się od Polski astronomicznych odszkodowań za stracone tu podczas wojny mienie.
Siła pieniądza to prawda stara jak sam świat, jednak jej przypomnienie pozwoli nam zrozumieć takze proste i oczywiste mechanizmy napędzające rusofobie polskich urzędników i polityków

Pomimo chełpliwych oświadczeń o europejskich standardach panujących w Polsce prawda polega na tym iż w naszym kraju w wielu dziedzinach życia mamy do czynienia z mieszanką XVI wiecznego kapitalizmu oraz komunizmu epoki Leonida Breżniewa. A to zamykamy uchodźców w więzieniach czyli tzw ośrodkach dla uchodźców , a to nie wpuszczamy motocyklistów z Rosji pod pretekstem braku jakiegoś papierka czy w końcu zamykamy w więzieniach ludzi za kradzież batonika o wartości 99 groszy. Moja znajoma emigrantka mieszkająca w Polsce ostatnio powiedziała mi "woda i usługi komunalne u was kosztują jak brylanty" i dalej "Polska dobra jest tylko pod jednym względem - z niej można wyjechać” Niech ta wypowiedź będzie dobrym opisaniem życia w kraju miedzy Bugiem a Odra


W kraju nad Wisłą urzędnicy kurczowo trzymają się swych stołków i są gotowi podpisać się pod najpodlejszą bzdurą byle by nie być zwolnionym z pracy, pseudo eksperci w instytucjach finansowanych przez rząd wymyślają na odgórne zlecenie coraz to większe głupoty dotyczące naszej nie tak odległej historii oraz relacji z Rosją. Przykładem może posłużyć pomnik generała Czerniachowskiego którego obecność w wiosce Pieniężno, według ostatnich rewelacji jest niezgodna z polską racją stanu. Politycy po konsultacjach w pewnej Ambasadzie lekka ręka trwonią publiczne środki na rakiety i bomby które pomóc Polsce i tak nie są w stanie, i znów przykład - 15 miliardów dolarów Polska zapłaci za system przeciwlotniczy produkowany w wiadomym kraju. Dla zilustrowania dodam ze za 15 mld USD w Polsce można by kupić 260 tysięcy mieszkań i niech to unaocznienie będzie realna ilustracją tzw polityki prorodzinnej Rządu której prawdziwą dewizą powinny być słowa kochanki króla Ludwika XV - Madame de Pompadour "Po mnie choćby potop"

Polskie elity polityczne doprowadziły w ten sposób do niespotykanego do tej pory w historii Polski masowego exodusu Polaków za granice. W ciągu ostatnich parunastu lat z kraju na wygnanie udało się około 3 miliony ludzi
I w ten właśnie sposób Polacy tak jak kiedyś Żydzi mogą zostać narodem wybranym bez własnego kraju. Tylko czy znajdzie sie wsrod nas swoj Mojzesz?

(artykul napisany dla czytelnikow rosyjskojezycznych)

 

Tomasz Omanski

KOMENTARZE

 • Polacy żydami europy ? !
  Dlatego jesteśmy spostrzegani jako żydzi bo reprezentują Polskę na arenie WYŁĄCZNIE żydzi !
  !
  każda morda w TV jest żydowska która reprezentuję wyłącznie interesy żydowskie !! politycy to żydzi !! kino to żydzi !! aktorzy to żydzi !! reklama to żydzi !! kierownicze stanowiska to żydzi !!!!!!!!!!!
  !
  taki obraz Polski , świecie widzą obywatele w europie !!
  !!
  Słowianie ! ODBIJEMY POLSKĘ Z ŁAP żydowskich !!!!!!!
  !
  Ireneusz Tadeusz Słowianin lach ! Polska Krajem Neutralnym ! wolnym od żydowskiej zarazy !!!!!!!!!!
 • Posłuchajcie ludziska....
  https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=MV0zY_795qg

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

ULUBIENI AUTORZY