Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Wojna w której Polska jest z góry spisana na straty

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Chyba już najwyższa pora by nazwać pare spraw po imieniu. W ciągu ostatnich paru miesięcy byliśmy obserwatorami spiętrzenia się złych, złosliwych incydentów na linii Warszawa - Rosja.

Były to szkodliwe dla Polski, pieniackie i małostkowe wypowiedzi i decyzje. Mam na myśli barbarzyńską walkę z pomnikami historii a także ostatnie odmowy wjazdu do Polski ludziom którzy chcieli odwiedzić groby swych poległych na polskiej ziemi przodków.

Nie wpuszczanie do Polski Rosjan na motocyklach jest małostkowe i ośmieszające polską dyplomację. Choć oczywiście jak najbardziej uprawnionym było by tu pytanie o zawartość polskich interesów w polskiej dyplomacji, promującej tak ochoczo wszystko co związane z Izraelem. Ale to już całkiem inna historia...

Często słyszę jak zdumieni Rosjanie pytają: Komu przeszkadzają pomniki radzieckich żołnierzy w Polsce?

Bardzo gorzkie myśli mnie wtedy nachodzą.

Jak do tego doszło że my, naród z 1000 letnią historią daliśmy sie tak upodlić i zniewolić???

Obecni namiestnicy urzedujący w Warszawie od 25 lat okradają nas i co gorsza ogłupiają. Od 1990 roku uczestniczymy w Polsce w jakimś obłędnym kalejdoskopie wyborczym - partie zmieniają nazwy,a tak zwani  politycy lawirują od jednej partii do drugiej, ale przecież kazdy z nich musiał otrzymać tzw " stypendium" w USA i odbyć staż za oceanem, w jakiś dziwnych amerykańskich fundacjach zanim pozwolono mu piastować ważniejsze stanowiska w kraju. Nikt obcy i nie powołany nie ma prawa pojawić się w tu w tym panteonie "przedstawicieli" narodu. Za przykład niech posłuży śp. Andrzej Lepper który ponieważ praktyk za oceanem nie odbył, a co gorsze zbyt dużo wiedział i mówił, musiał się w końcu powiesić. U myślących ludzi wszystko to musi wywoływać najgorsze skojarzenia.

Do tego warto też dodać modne ostatnio obłędne promowanie leśnych bandytów tak zwanych "żołnierzy wyklętych", czy wręcz osądzonych zdrajców takich jak agent CIA, Kukliński. Widocznie działa tu stara zasada."Byli to łajdacy ale przcież nasi łajdacy, bo ideologicznie słuszni"

Promowanie partyzantów którzy w powojennych czasach mordowali zwykłych polskich chłopów we wsiach a nawet dzieci to widocznie recepta na nową ideę narodową Polski

Bądźmy uczciwi, to właśnie za oceanem napisano scenariusz wpychania Polski do konfliktu z Rosją. My już jesteśmy uczestnikami tej wojny! Jeszcze nikt nie strzela, ale już bezwolnie wykonujemy wrogie przecież, kroki przeciwko Rosji. Polska pełni rolę dyżurnego antyrosyjskiego krzykacza na scenie Unii Europejskiej, nasze zadanie to także torpedowanie inicjatyw ekonomicznych Rosji, zabieganie o wszelakie sankcje wobec Rosji, oraz co najważniejsze: gubernatorzy naszego kraju powinni za wszelką cenę sprowadzić do Polski jak najwiecej oddziałów krzewicielki pokoju i demokracji- armii USA. Już za polskie przecież pieniądze powstaje projekt przekopu mierzei wiślanej- projekt o jednoznacznym znaczeniu wojskowym w razie zbrojnego konfliktu z Rosją.

Do bólu przypomina mi to sytuację z czasów poprzedzających wybuch drugiej wojny światowej, a przecież chyba nie trudno przedstawić sobie oczyma wyobrazni "Prezesa na uchodźctwie"

Media w kraju nad Wisłą wykupione do cna przez anglo-niemiecki kapitał od ćwierć wieku szczuja nas przeciwko naszym słowianskim sąsiadom na wschodzie. W myśl zasady iż dzień bez opluwania Rosji jest dniem straconym.

Skutki uczestnictwa w tym konflikcie, polski biznes a pośrednio i wszyscy Polacy już odczuwają, ale niestety to dopiero początek. Burzenie pomników radzieckim żołnierzom w Posce będzie trwać, tak samo jak trwać będą marsze UPA na Ukrainie czy też marsze weteranów SS w Rydze, dopóki trwa wielka konfrontacja - wojna w której mój kraj, Polska jest z góry spisana na straty.

Tomasz Omański

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • @
  Bardzo słuszne spostrzeżenia. Niestety wielu z nas już nie myśli i tańczy jak im murzyn z Ameryki z pejsatymi na bębnach gra.
 • @Fischer 00:35:03
  Dokładnie, brawo, zwięźle i treściwie!!
 • ----Autor
  ---- PROSZĘ uprzejmie skorygować swoją wiedzę historyczną o WIEKU PAŃSTWA POLSKIEGO / LECHII .

  Dzisiejszy PATRIOTA MUSI mówić o prawdziwej historii Polski.

  -------------------JAK NIE JA ! TO KTO ?? ----------------

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/2016/04/22/poczet-krolow-lechii-kosciol-w-polsce-od-1050-lat-ukrywa-przed-polakami-ze-jestesmy-starozytnym-antycznym-wielkim-imperium/
 • @ninanonimowa 06:25:40
  Nina, to wszystko być może jest prawdą, ale do czasów Mieszka I byliśmy narodem pogańskim, ze wszystkim tego konsekwencjami. Jak zapewne wiesz, Pan Bóg na tysiąc lat przed Mieszkiem I wysłał nam na Ziemię Swojego Syna by dać nam szansę na to, byśmy w te konsekwencje nie wpadali.
  Nina, to nie są przelewki, zostaw sprawy rozprawienia się z szubrawcami z Watykanu Panu Bogu a raczej szatanowi, bo do nich pewnie zostali, bądź zostaną oni przez Niego skierowani.
  poczytaj sobie mój artykuł i obejrzyj filmy do których linki tam znajdziesz. Zobaczysz, że Pan Bóg każe tych szubrawców z Watykanu o wiele bardziej niż nas świeckich, m.in. dlatego źe potem tacy ludzie jak np Ty, plują przez tych szubrawców na jego Kościół

  http://gibson.neon24.pl/post/131325,pieklo-czysciec-co-to-takiego
 • w pełni się zgadzam
  Pod sztandarami szubrawców jesteśmy prowadzeni, jako mięso armatnie, na rzeź.
  No cóż pozwoliśmy sobie wybić nam z głowy to, że jesteśmy podanymi Matki Boskiej Królowej Polski, która już wiele razy Polskę ratowała. M.in 1920 roku, co jak wiemy to zwycienstwo przypisał sobie Piłsudski a Polacy jak widać, temu przyklasnęli a o Matce Boskiej zapomnieli.
  Jak widać, kto nie zna historii albo jej nie szanuje, skazany jest na jej powtórne przeżywanie.
 • @Jan Paweł 09:02:09
  Polecam stronę na której można o tym poczytać
  https://jozefbizon.wordpress.com/mancinelli-nmp-polska/
 • @Jan Paweł 09:19:48
  --Janie Pawle SZANUJĘ twoją siłę wiary . Czytałeś mój post ?
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/131382,czy-mozna-ukrasc-czas
 • @ninanonimowa 09:29:10
  Jeszcze nie, przeczytam...
 • przed nami wiele trudnych zmian ele bedzie dobrze
  Odczyt 3976-10, z dnia 8.II.1932 roku:
  W religijnym rozwoju Rosji leży nadzieja dla świata. Naród albo grupa narodów, które będą najbliższe w stosunkach z Rosją, mogą żyć lepiej, powoli zmieniając warunki życia na lepsze na całym świecie.

  Nieco potem Cayce powiedział tak:

  Odczyt 452-6, z dnia 29.XI.1932 roku:
  Zmiany nadchodzą, możecie być spokojni, to będzie ewolucja albo rewolucja w ideach myśli religijnej. Podstawy do tego w każdym razie wyjdą z Rosji; to nie będzie komunizm, ale to o czym uczył Chrystus – jego wersja komunizmu.

  ze strony wszechocen,polecam calosc wizji edgara cayce.pozdrowienia z miedzyrzeza wk panie tomaszu
 • Niemiec rusek dwa bratanki raz do handlu raz do walki.
  Przejazdem byłem w pod berlińskim Bernau, w miejskim parku natknąłem się na dwa pomniki, jeden cesarza Wilhelma I a drugi to obelisk ze złotą gwiazdą poświęcony radzieckim żołnierzom, tylko u nas niewiadomej nacji politykierzy szczują nas rosją a byli wrogowie gospodarczo ze sobą współpracują i śmieją się z żydopodobnych zawiadujących upadłą stacją w środku jewropy !
 • Minister Waszczykowski podjął walkę z Rosją. I przegrał Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/felietony/walenciak/news-mini
  Minister Waszczykowski podjął walkę z Rosją. I przegrał

  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/felietony/walenciak/news-minister-waszczykowski-podjal-walke-z-rosja-i-przegral,nId,2195225#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other


  ​Polska zgłupiała. Oto bohater naszych dni, minister Waszczykowski podjął walkę z Rosją. I przegrał. Minister chciał zatrzymać Rosjan u naszych bram, bo oni chcieli motocyklami przejechać przez Polskę do Berlina. Taką mieli ochotę, żeby w ten sposób uczcić marsz Armii Czerwonej w czasach II wojny światowej.  To widocznie zgorszyło naszą władzę, bo dowiedzieliśmy się, że ci motocykliści, organizacja nazywająca się "Nocne Wilki", to rosyjscy nacjonaliści, i - to był argument nie do odparcia - są oni zaprzyjaźnieni z prezydentem Putinem.

  Więc nasz MSZ powiedział im - nie. Przez Polskę nie przejedziecie.


  Ja to rozumiem, gdyby mieli opinię wrogów Putina, to władza, Pisowska albo Platformerska (oni reagują na to tak samo), zafundowałaby im przejazd w honorowej eskorcie. Taki mamy klimat.

  Więc minister Waszczykowski się naprężył, że Wilków nie wpuści, że zepsuje im imprezę. I guzik z tego wyszło. Oni wjechali do Polski, złożyli kwiaty przed Grobem Nieznanego Żołnierza w Warszawie, i w asyście policji (sam to widziałem) podążają na Zachód.

  Waszczykowski Polski nie obronił. I pytam się: gdzie tu rozum?

  I Platformy (bo za jej czasów te "Wilki" po raz pierwszy przejeżdżały przez Polskę, i minister Siemoniak chciał ich zatrzymywać) i PiS-u? Co im przeszkadzało kilkudziesięciu grubych Rosjan, którzy przejechali ze wschodu na zachód, przy okazji składając w różnych miejscach kwiaty? Nawet takich, co mają zorane mózgi wielkoruskim nacjonalizmem? Naród by tego nie zauważył. A tak - wie.

  Ale ci Rosjanie to małe miki w porównaniu z innym mózgowcem naszych czasów - Sławomirem Cenckiewiczem. Obecnie pracownikiem ministerstwa obrony. On z kolej, parę tygodni temu ogłosił, że żołnierze I Armii Wojska Polskiego to nie byli polscy żołnierze, tylko sowieccy. I że ich szlak bojowy to nie jest historia polskiego oręża.

  Mamy właśnie 2 maja, tego dnia, w roku 1945, padł Berlin, i ten dzień od jakiegoś czasu jest Dniem Flagi. Polskiej.

  Także dlatego, że w tym dniu zawisły w pokonanej stolicy Rzeszy także flagi biało-czerwone. Polscy żołnierze zawiesili nasze flagi na Kolumnie Zwycięstwa, na balkonie Reichstagu, i na Bramie Brandenburskiej. Lepili je z poszew, łącząc drutem, agrafkami.

  Zachowały się ich relacje. Ppor. Troicki we wrześniu 1939 walczył nad Bzurą, potem działał w AK, i tak trafił do I Armii. Kapral Jabłoński pochodził z Podlasia, najpierw wcielono go do Armii Czerwonej, potem próbował dostać się do armii Andersa, nie zdążył, więc dojechał do Sielc nad Oką. Plutonowy Otap pochodził spod Białegostoku, wywieziono go w głąb Rosji, na zsyłkę, stamtąd doszedł do Kościuszkowców. A z kolei kanonier Mierzejewski był mieszkańcem centralnej Polski, działał w konspiracji, i w roku 1944 zaciągnął się do I Armii. Był jeszcze w tej grupie kanonier Karpowicz, ale o nim wiadomo najmniej. I ta piątka zawiesiła polską flagę na Kolumnie Zwycięstwa. Polską.

  Mieli łzy w oczach.

  Do cholery, jak można uważać ich za Rosjan czy Polaków gorszego sortu!?

  Dziś żaden z nich już nie żyje. I może dobrze, że nie dożyli obecnych czasów, i nie muszą słuchać tych bzdur, że byli Rosjanami.

  I nie są świadkami tego szaleństwa odwracania porządku II wojny światowej. Że nagle okazuje się, że ją przegraliśmy, że Niemców zastąpili rosyjscy okupanci. I że II wojna światowa to się skończyła w roku 1989, albo i w 2015, po zwycięstwie Andrzeja Dudy i PiS-u. Są tacy, co tak mówią, dla nich najwyraźniej Hans Frank to to samo co Edward Gierek czy Tadeusz Mazowiecki.

  Modne bardzo jest dziś określenie polityka historyczna, co mniej więcej tyle znaczy, że dla politycznych celów, dla lepienia ludzkich umysłów, wykorzystywane są wydarzenia z przeszłości, odpowiednio opowiadane.

  Fani polityki historycznej często powołują się na przykład Niemiec, na to jak ich oficjalna propaganda wybiela ich odpowiedzialność za II wojnę światową. Że to nie Niemcy ją wywołali, lecz "faszyści".

  Jeżeli tak, to polska polityka historyczna zmierza w odwrotnym kierunku.

  Rok temu ówczesny prezydent Komorowski wymyślił, że Polska stworzy alternatywę dla prezydenta Putina, jeśli chodzi o upamiętnienie rocznicy zakończenia II wojny światowej. Ta alternatywa tak mu wyszła, że na Westerplatte przyjechali prezydenci Bułgarii, Chorwacji, Ukrainy, Czech, Estonii, Litwy, Rumunii, premier Słowacji, były prezydent Niemiec i wiceprzewodniczący parlamentu Węgier. Cóż, jakoś tak dziwnie wyszło, że zakończenie II wojny światowej świętowaliśmy z przedstawicielami państw, które niekoniecznie były w obozie jej zwycięzców. Jakiż to rozum podpowiadał, by przyklejać się do Żelaznej Gwardii, Strzałokrzyżowców, Szaulisów, Hlinkowców? Owszem, mamy Brygadę Świętokrzyską NSZ, żywioną i dozbrajaną przez Niemców, której przedstawiciel był w roku 1945 na konferencji w Pradze, gdzie radzono nad powołaniem antykomunistycznej międzynarodówki pod auspicjami Niemiec. Ale czy takiej tradycji nam trzeba?

  To było ważniejsze niż biało-czerwona flaga nad Berlinem?

  Tak chcemy przedstawiać się światu?

  Karol Modzelewski wielokrotnie natrząsał się z dzisiejszej polskiej prawicy, mówiąc, że ich wizja historii to żywcem przepisane stalinowskie czytanki, tylko tłumaczone na opak. Gdy to mówił, kiwałem głową ze zrozumieniem, choć nie do końca czułem się przekonany.

  Teraz wiem, że grzeszyłem brakiem wyobraźni. Że to wszystko może być na opak. I że nie brakuje ludzi, którzy wierzą w te opowieści. Zachwyconych, że oto są depozytariuszami nie wiadomo jakiej tajemnicy.


  Czytaj więcej na http://fakty.interia.pl/felietony/walenciak/news-minister-waszczykowski-podjal-walke-z-rosja-i-przegral,nId,2195225#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=other
 • @trojanka 09:44:00
  Trojanka w pełni się zgadzam, ale czy coś Ci się nie pomyliło? Stawiasz w jednym rzędzie Edwarda Gierka i mazowieckiego!?
 • @Autor
  Bardzo jednostronnie.
  Mam pytanie: co wytargowali Rosjanie za Smoleńsk? Żeby nie było niedomówień to uważam, że prawdopodobnie tylko udostępnili teren i owo pożałowania godne lotnisko.
 • @
  ...bo ci motocykliści to nam chcieli przywieźć tzw wrak, czarne skrzynki, świadków "z wieży" do przesłuchania - i właściwie już to wszystko wieźli w sakwach i plecakach......czy coś mi umknęło?

  już wcześniej przywiezione?

  bo jak nie - to odrobina retorsji nie zawadzi


  każdy kto tu bredzi o "bratniej Rossiji" jest albo użytecznym idiotą (tych żal ale nie za bardzo) - albo agenturą wpływu (tych rozumiem, taka robota, jak się nic innego całe życie nie robiło...) Kula Lis o takich mówił: kto raz kurwa, zawsze kurwa

  Nie ma żadnej bratniej Rossiji - jest sowiecki sojuz w nowej szacie

  Sowiecki - jeśli ktoś nie rozumie - znaczy: żydowski. Naród rosyjski jest dalej pod tą samą okupacją. I NARÓD rosyjski nie ma tam NIC do gadania
 • @Andrzej Tokarski 11:14:17
  Bratnia nie jest ani Rosja ani Niemcy ani nawet Ameryka.Kwestia jest ze Rosja jest za malo syjonistyczna dlatego syjonistyczna Polska bedzie zwalczac mniej syjonistyczna Rosje wszystkimi dostepnymi srodkami z pomoca syjonistycznej Ameryki i Ukrainy tak ze ani jeden kamien nie zostanie na drugim kamieniu miedzy Odra a Bugiem.
 • Będzie rozbiór Polski - Stanisław Michalkiewicz
  https://www.youtube.com/watch?v=GPtMsfbBHes
 • @Andrzej Tokarski 11:14:17
  "każdy kto tu bredzi o "bratniej Rossiji" jest albo użytecznym idiotą (tych żal ale nie za bardzo) - albo agenturą wpływu (tych rozumiem, taka robota, jak się nic innego całe życie nie robiło.."

  Też tak sądzę...
  Niemcy i Rosja dokonają kolejnego rozbioru Polski, a granica będzie na linii Wisły.
 • @Andrzej Tokarski 11:14:17
  O Autorze

  http://info.wyborcza.pl/temat/wyborcza/tomasz+oma%C5%84ski
 • @Talbot 12:10:30
  Bredzisz chłopie albo z czystej głupoty i ślepej nienawiści do Rosji albo masz tutaj zadanie do spełnienia.
  Polsce nie grozi żaden rozbiór ani "agresja" ze wschodu ponieważ taki rozbiór już się dokonał 26 lat temu i to nie ze wschodniej strony.
  To jest na dzisiaj największe zagrożenie dla naszego bytu; odwracanie uwagi od prawdziwego zagrożenia i kierowanie uwagi Polaków na wyimaginowanego wroga.
 • @ninanonimowa 09:29:10
  Ważny temat jednostka czasu.
  http://ninanonimowa.neon24.pl/post/131382,czy-mozna-ukrasc-czas

  Polska Demokracja Kwantowa, cały czas trąbi o okradaniu ludzi na Ziemi łatwym systemem dziesiętnym z czterech godzin na dobę.

  Sposobem dziesiętnego liczenia, demokracji nie było od 1000 lat:)
 • @Robik 14:11:06
  To chyba Stanisław Michalkiewicz bredzi trzy linki wyżej...
  Też myślałem, że jest on prorosyjski a tu się okazuje, że jest amerykańskim szoiegiem.
 • Biedni ci chłopi.
  Jak nie rabowali ich bandyci, później rabowali ich komuniści, to na koniec rabowali ich "bandyci"z NSZ. Tylko się dziwię dlaczego bandytów z "NSZ" to chłopi ukrywali przed władzami?
  A serio. Wielu zamordowanych, też mordował. Choćby nie osobiście. Ale donos na skonfliktowanego sąsiada, lub członka rodziny, często fałszywy, bywał przyczyną jego śmierci. Katownie NKWD, Gestapo i UB, pełne były takich delikwentów. Więc jedyna odstraszająca metoda, to śmierć.
 • @Talbot 14:23:16
  To chyba Twoje słowa a nie Michalkiewicza:
  "Też tak sądzę...
  Niemcy i Rosja dokonają kolejnego rozbioru Polski, a granica będzie na linii Wisły."
 • --- BENJAMIN FULFORD Żyd w swoich cotygodniowych komunikatach
  ----MÓWI !! :
  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://benjaminfulford.net/&prev=search
 • @ninanonimowa 15:05:22
  --------BANKSTERZY SĄ W POLSCE !!!-----

  Bitwa o wyzwolenie naszej planety rozwija się w coraz bardziej dramatyczny tempie jak Khazarian niewolników człowieka są atakowane w swoich twierdz w Polsce, Turcji, Ukrainy, USA, Japonii i innych krajach. W tym samym czasie, w tym take-down mafii Khazarian nadal przyspieszyć negocjacje wysoki poziom Wschód-Zachód w kierunku nowego systemu finansowego są Postępując w gładkiej i przyjazny sposób, według różnych źródeł, bezpośrednio zaangażowanych w negocjacje.

  Pierwszy o mafii take-down. Głównym teatrem działań jest Turcja, która stała się państwem pariasem. Istnieje coraz więcej oznak, że krótka, ale bardzo intensywna wojna zdjąć tureckiego reżimu faszystowskiego ma się rozpocząć.

  Najlepszą oznaką był fakt, wojsko USA usunięte wszystkie wojskowe członków rodziny z Turcji w zeszłym tygodniu. Zrobili to w czasie, gdy Prezydent Turcji Recep Erdogan był wizyty w Stanach Zjednoczonych, innymi słowy, kiedy USA może utrzymać go jako zakładnika, gdy starał się zapobiec ewakuacji Amerykanów z Turcji. Fakt, że nie urzędnicy USA spotkał się z Turcji Erdogana, na powierzchni przewodniczący dużego sojusznika w NATO, a on odwiedził Stany Zjednoczone jest bardzo widoczny znak jego reżim nie będzie chroniony jeśli Rosja atakuje go.

  Wyraźnym znakiem Rosja zaatakuje, jest fakt, że Rosja oficjalnie wezwał do uszczelniania tureckiej, syryjskiej granicy. Takie połączenie jest ostrzeżenie, że wojna nastąpi, jeżeli nie jest brane pod uwagę.

  Izrael, kraj z imponującymi osiągnięciami ewakuacji swoich obywateli bezpośrednio przed głównymi przemocy, został również ewakuację swoich obywateli z Turcji.

  Rosyjscy urzędnicy państwowi, w międzyczasie, że winę "trzeciej siły" do prowokowania walk między chrześcijańskim i muzułmańskim Armenia Azerbejdżan i również wywoływanie problemów na Bliskim Wschodzie i gdzie indziej w Azji Środkowej.
 • @Robik 14:50:15
  "Niemcy i Rosja dokonają kolejnego rozbioru Polski, a granica będzie na linii Wisły.""

  To są słowa Nostramadusa z jego Centurii i nie tylko.
  Kiedyś czytałem, że Niemcy i Rosja podpisali tajny pakt o podziale Polski, gdy ta zacznie fikać
  Podobno ustalono, że Niemcy zajmą Polskę, a Rosja resztę do linii Wisły.

  Czy nie sądzisz, że ten scenariusz jest już realizowany?
  Jakieś KODy kierowane przez ruskie WSI i niemiecka nagonka na polski rząd, dają do myślenia.
  Jedyna szansa w amerykańskiej obecności na terenie Polski.
 • @Talbot 15:26:15
  Napiszę raz jeszcze:
  Bredzisz chłopie albo z czystej głupoty i ślepej nienawiści do Rosji albo masz tutaj zadanie do spełnienia.
  Polsce nie grozi żaden rozbiór ani "agresja" ze wschodu ponieważ taki rozbiór już się dokonał 26 lat temu i to nie ze wschodniej strony.
  To jest na dzisiaj największe zagrożenie dla naszego bytu; odwracanie uwagi od prawdziwego zagrożenia i kierowanie uwagi Polaków na wyimaginowanego wroga.
  "KOD-y kierowane przez ruskie WSI"... i podejmowane z sympatią w USA.
  No, chyba że USA jest kierowane przez ruską razwiedkę, wtedy się z Tobą zgodzę.
  Tylko po co nam takie wtedy obecnośc wojsk amerykańskich w Polsce?
  Chyba że w ten sposób dokona się rozbiór Polski; amerykańskie wojska podzielą Polskę i oddadzą połowę Niemcom a połowę Rosji.
  Ty masz łeb!
 • @Talbot 12:10:30
  "Niemcy i Rosja dokonają kolejnego rozbioru Polski, a granica będzie na linii Wisły"
  Da uż! razmiecztałsa! :))) brać odpowiedzialność,zabezpieczać,zaopatrywać,znosić grymasy.Na co to komu.
  Wprawdzie powrót Prus Wschodnich i Silesii do macierzy jest możliwy (zwłaszcza w sytuacji kiedy kręci się nosem na wyniki IIWŚ) jak również stworzenie ( z cześci polskich wschodnich województw i zachodnio ukraińskich regionów) euroregionu Galicja,ale o żadnym rozbiorze mowy być nie może.Wszystko odbędzie się w ramach demokratycznych europejskich procedur.Oczywiście jeśli się odbędzie.
 • @Robik 16:04:47
  "Bredzisz chłopie albo z czystej głupoty i ślepej nienawiści do Rosji"

  Ja bym chciał, aby Rosja zajęła Polskę, może by nowe kołchozy potworzyli?
 • @Autor
  "chyba nie trudno przedstawić sobie oczyma wyobrazni "Prezesa na uchodźctwie"
  Na uchodźctwie gdzie? Bo z tego co słyszę to takiego miejsca nie będzie.
  Szkoda tylko że dowiaduję się tego od izraelskiego polityka Jakowa Kedmina z izraelskiej TV.
  https://www.youtube.com/watch?v=h1vm4HNEH24
  Jakow Kedmi był przez wiele lat szefem Nativ-u https://en.wikipedia.org/wiki/Nativ więc wie co mówi.W przeciwieństwie do mnie,do nas wszystkich,których nikt nie raczy poinformować na czym ta "zabawa z wschodnią flanką" ma polegać.
  Skoro rosyjska doktryna wojenna jest właśnie taka jak mówi Kedmi i skoro USA zostały ostrzeżone o konsekwencjach to wniosek jest jeden.
 • W 1920 r tez bylismy spisani na straty
  Armia Czerwona nacierała siłami zgrupowanymi w dwa związki operacyjne:

  Uczestniczący w bitwie warszawskiej Front Zachodni Michaiła Tuchaczewskiego z komisarzem politycznym Ivarem Smilgą:

  3 Korpus Kawalerii Gaja-Chana (Gajka Bżyszkjana-Gaja),
  4 Armia Jewgienija Siergiejewa (od 1 sierpnia Dmitrij Szuwajew),
  15 Armia Augusta Korka,
  3 Armia Władimira Łazariewicza,
  16 Armia Nikołaja Sołłohuba,
  Grupa Mozyrska Tichona Chwiesina.


  Łącznie w samej bitwie warszawskiej uczestniczyło ok. 104–114 tys. żołnierzy, 600 dział i ponad 2450 karabinów maszynowych

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY