Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Kolejny Polak "bryluje" w rosyjskiej TV

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Nagranie programu rosyjskiej telewizji TVC "Prawo głosu" z udziałem polaka Tomasza Maciejczuka poświęcone sytuacji na Ukrainie, zakończyło się bójką uczestników.

 

Na antenę transmisja programu nie wyjdzie. Bójkę spowodowały obraźliwe wypowiedzi gościa z Polski pod adresem weteranów i obywateli Rosji. Na stronie internetowej stacji telewizyjnej TVC czytamy:

-Dziś nagranie programu "Prawo głosu" zostało przerwane z powodu konfliktu między uczestnikami transmisji i na antenę kanału "TV" Centrum " nie wyjdzie. Głównym tematem miała być dyskusja o sytuacji na Ukrainie. Na portalach społecznościowych już trwają burzliwą dyskusję o incydencie.

 

KOMENTARZE

 • Tomasz Maciejczuk...
  Z niego taki Polak, jak ze mnie Marsjanin.
  Przypadkiem wszedłem na jego stronę na VK, prowadzoną w j. rosyjskim i tam przeczytałem, że ów Maciejczuk, będąc w Moskwie zobaczył przepiękną dziewczynę. Oczywiście okazała się ona być Ukrainką.
  Nadaje tam na Rosję ile wlezie, nie bardzo więc rozumiem po co rosyjska telewizja zaprosiła tego banderowskiego oszołoma mieniącego się Polakiem? A teraz taka draka. Prawo głosu powinni mieć Polacy, niestety zapraszany do dyskusji w rosyjskiej telewizji Mateusz Piskorski siedzi już ponad pół roku w areszcie.
 • @lorenco 04:18:02
  "ten" typ z Wrocławia,znany z umieszczania symboli faszystowskich i piana z zachwytu nad banderowcami Aidara na face..ku. Po kilku interwencja face skasował kilka razy jego konto.Potem się "przemalował" i udaje "po la ka".Gnać zasrańca.Ruscy powinni dobrze mordę obić.
 • post truth
  Najlepiej ocenić samemu...

  https://m.youtube.com/watch?v=noCi15MbV2c
 • @Berehynia 10:53:56
  Niewątpliwie program jest wart rozpowszechnienia i pokazania, jak wygląda dyskusja w rosyjskiej bądź co bądź telewizji.
  Jak coś mówisz nie tak, to poryju, bo nasze dieło prawilnoje i my pabiedim.

  Jako sympatyk w sumie Rosji, polecam uwadze rusofilów, zwłaszcza tych, bezgranicznych.
  Każdy ma swój i tylko swój interes na uwadze, i nie przebiera w środkach.

  Tylko my, Polacy, jesteśmy, jak piane dziecko we mgle.

  Tragedia.
 • No, no.
  Co za poziom.
  Prowadzący wali ryj, jak mu się odpowiedź nie podoba.
  Dobre.

  Jakbym oglądał ekranizację "Z pamiętnika oficera Armii Czerwonej" Sergiusza Piaseckiego.

  Na miejscu rosyjskich SS, klienta bym nie dopuścił przed kamerę przez najbliższe 5 lat.
  Ale to ich cyrk i ich małpy.
 • nie nabili
  Gruby i pozostali obronili ukra- z polskim paszportem...
  Nazywacie Polaków i ukraińców prostytutkami ,Estończyków też ...
 • @AlexSailor 14:31:18
  Bez przesady. Maciejczukowi należało się w banderowski dziób, on nie reprezentuje Polaków, on kompromituje Polaków i wzbudza nienawiść Rosjan do Polaków.
  To typowa zagrywka banderowców.
  Jednak rzeczywiście prowadzący program powinien być profesjonalistą i być odpornym na prowokacje.
 • @Berehynia 10:53:56
  Zafajdany buc. To skutki zapraszania trepöw do studia. Obciach.
 • @lorenco 20:02:34
  Ja tam nie wiem czy on banderowiec, poglądów też nie podzielam.

  Ale jest coś takiego, jak prawo gościa - starożytne i przedwieczne.
  Porównywalne z ochroną cudzej żony, posłuszeństwem i szacunkiem wobec rodziców, itp.

  Być może tam jest inna mentalność, ale w Polsce dyskusja z użyciem ekspresyjnych słów jest dozwolona.
  Poza tym o nie twierdził, że Rosja to gówno, ale że warunki w jakich żyją nim są.

  Nic nie może usprawiedliwić prowadzącego, a i adwersarze są na cenzurowanym.

  Program w ogóle bardzo niskiej jakości, bo jak się ludzie przekrzykują, a prowadzący nie potrafi zapanować, to w zasadzie należy takie coś wyłączyć.
  Ale jeśli już ich tak ubodło, to powinni chłopakowi wyjaśnić, że czują się obrażeni i żądają przeprosin.

  W każdym razie pięknie się podłożyli, bo wszystkie zachodnie szczekaczki teraz mogą to eksploatować z dobrym skutkiem.

  No i.
  Jeszcze raz.
  Co to za program, gdzie wszyscy wrzeszczą jak opętani, a prowadzący bije po mordzie.
  Przecież to kpina z tytułu "Prawo głosu" - powinno być "Prawo ciosu".

  Na koniec.
  Dziwi mnie niepoprawnie, jak nie potrafimy trzymać się razem.
  Ja wcale nie jestem przekonany, że ten chłopak o rusińsko brzmiącym nazwisku jest banderowcem.
  Pobito go, i jako swojego powinniśmy go bronić, co jest zrozumiałym dla najprymitywniejszego narodu - dlaczego nie dla nas.
  Widział Pan jak to robią pasterze???
  Mogą być wrogami, żreć się, konkurować, ale zawsze swojego, nawet wroga, bronią.

  A Pan: "należało się w banderowski dziób".
 • @AlexSailor 14:41:48
  Nie Panie Alex. Maciejczuk powiedział, że Rosjanie nie rozumieją, że żyją w Rosji w gównie.
  Prowadzący pierwszy raz wytrzymał a potem zapytał Maciejczuka czy potwierdza co wcześniej powiedział, że Rosjanie żyją w gównie. Maciejczuk potwierdził i dostał policzek otwartą ręką. Tyle.
  Jeśli do Pana mieszkania przyjdzie gość i nasika Panu na dywan, Pan oczywiści pościera. A jednak gość Panu kupę zrobi na pościerany dywan, Pan weźmie łopatkę i zgarnie odchody. Co dalej ten Pana gość zrobi? Może narzyga na Pana?
  Dobrze, że Maciejczuka wywalili ze studia a programu nie wyemitowano.
  Maciejczuk przeprosił za swoje słowa, argumentując tym, że się zdenerwował na zniewagę.
  A najpierw Maciejczuk powiedział, że Polacy i Ukraińcy nie chcą żyć tak jak Rosjanie w gównie, No to ktoś tam rzucił, że Ukraińcy i Polacy to sprzedawczyki, czyli wówczas Maciejczuk się zdenerwował, powtórzył frazę o gównie.
 • @lorenco 23:50:10
  Chyba nasza gwiazda staje się powoli celebrytą! Nie tacy Rosjanie straszni, jak ich malują. Okazuje się, że jego argumentacja jest gołosłowna!

  https://www.youtube.com/watch?v=5cKD-EfiLLw
 • Czy to jednak nie wyreżyserowana prowokacja...?
  Wystarczy obejrzeć bardzo dokładnie sekunda po sekundzie, aby samemu dostrzec, że była to wyreżyserowana prowokacja, która została doskonale przygotowana. Wcześniej cały czas popija wodę ze zdenerwowania. Patrząc na niego można dostrzec, że coś wisi w powietrzu i będzie za chwilę spektakl.

  Maciejczuk może i poruszył bolesny dla Rosjan problem, ale z całą pewnością nie po to, aby się nad nim pochylić, ani szukać rozwiązań. Żadna pyskówka nie przyczynia się do wyjaśnienia i zrozumienia, ale jest obliczona na eskalację konfliktu, aby uzyskać obliczony efekt. Jest wstępem do skandalu i jeszcze większej awantury. Ciekawie zaczął i wszystko spieprzył, swoim nieobliczalnym zachowaniem.

  Z drugiej strony wystarczyło prowadzącemu obnażyć dość przecież prymitywny argument Maciejczuka z uśmiechem na ustach, ale nerwy zawiodły, ponieważ nie spodziewał się on, że grzeczny początek jego wystąpienia nagle zamieni się w agresywne poniżanie!

  Prowadzący jest gospodarzem i to on decyduje kogo zaprasza i wyprasza, jeżeli poczuje się przez nas obrażony. Jeżeli wchodzisz do domu gospodarza i obrażasz go, ma on prawo cię wyprosić, a jak nie chcesz wyjść - wyrzucić i tyle! Nie można się narzucać i wrzeszczeć, że nie wyjdę, dopóki nie dostanę obiecanego śledzia i obiecanego pół litra, bo nic jeszcze nie wyżarłem, przecież to prymitywna buta i zwykłe chamstwo!

  Maciejczuk zachowuje się agresywnie, za te papiery szturchnął prowadzącego, którego najpierw sam sprowokował. Oczywiście nerwy też go poniosły, mógł przecież nie dać się takiej bucie. Rosjanie powinni już przywyknąć do stałego poniżania, ale przecież są tylko ludźmi! Ten szczupły w okularach, który dobiegł z naprzeciwka i doskoczył nie tknął Maciejczuka była to tzw kogucia pierś w pierś, uderzył go Ukrainiec z Odessy.

  Maciejczuk może i poruszył bolesny dla Rosjan problem, ale z całą pewnością nie po to, aby się nad nim pochylić, ani szukać rozwiązań. Żadna pyskówka nie przyczynia się do wyjaśnienia i zrozumienia, ale jest obliczona na eskalację konfliktu, aby uzyskać obliczony efekt. Jest wstępem do skandalu i jeszcze większej awantury. Ciekawie zaczął i wszystko spieprzył, swoim nieobliczalnym zachowaniem. Szukanie rozgłosu za wszelką cenę wydaje mi się niesmaczne.

  Niestety okazał się zwykłym prowokatorem, który staje się teraz celebrytą, a mógł w normalny i zdrowy sposób dołączyć do konstruktywnego dialogu, szukając tego co nas łączy, a nie dzieli....

  Dlaczego to takie trudne...?
 • @AlexSailor 14:41:48
  "Dziwi mnie niepoprawnie, jak nie potrafimy trzymać się razem."

  Wydaje mi się, że to nie akurat ta piękna i przejrzysta sytuacja, w której powinniśmy się trzymać razem, choć to, co Pan pisze jest oczywiście bardzo szlachetne...

  Maciejczuk nie reprezentuje nas Polaków w tym programie, ani nawet nie występuje w naszym imieniu, ani też w imieniu zwykłych Ukraińców, ale oligarchy Poroszenki i grupy trzymającej władzę.

  "Ukraińcy chcą też jak normalni ludzie, a nie w gównie, jak wy Rosjanie."

  Cóż, w takim gównie, jak obecnie Ukraińcy jeszcze nie żyli w postsowieckiej rzeczywistości, oczywiście nie rządzący. Zwykli Ukraińcy zaraz by mu uświadomili w jakim pomajdanowym gównie teraz żyją i jak są wdzięczni za wszystkie podwyżki i tak drastyczne pogorszenie ich poziomu życia, mówią o tym sami Ukraińcy! Jeżeli to normalność, to dlaczego emigrują w milionach do najnędzniejszej pracy? Znamy słynną wpadkę Kuby Wojewódzkiego o ukraińskiej sprzątaczce, tak brzydkiej że nie jest warta zgwałcenia. Czy to nie upodlenie?

  Ukrainę z Polską nie łączy dziś braterska więź, ale nierozliczone groby zaszlachtowanych Polaków, za które nie dość, że w ogóle nie poczuwają się, aby przeprosić, to obwiniają za Rzeź Wołyńską samych Polaków, którzy ich przecież sprowokowali.

  "O jakiej więc normalności mówi Maciejczuk, w której teraz żyją Ukraińcy? Nie da się budować normalności na fałszowaniu historii i zakłamaniu. Jaka to normalność odwoływanie się do morderców, ustanawianie ich bohaterami i karaniem ich krytyki - więzieniem? No, jeżeli kłamstwo i podłość stała się dla Maleńczuka normalnością to niech się cieszy, że nie dostał się w inne ręce tylko rosyjskich politologów i dziennikarzy."

  Jeżeli Rosjanie żyją w gównie, to jaką rolę odegrała w tym Polska, stosująca największe naciski w Brukseli przeciwko Rosji? Wystąpienia polskich europarlamentarzystów były i są nadal najostrzejsze i najbardziej obciążające Rosję sankcjami, przecież te sankcje dotykają zwykłych ludzi.

  W jakim gównie w takim razie polskim rząd zostawił rolników i sadowników, zarżniętych kredytami i w czyim interesie stracili oni źródło dochodu dla swoich rodzin?
 • @
  Dalej bryluje:
  https://pp.vk.me/c636529/v636529952/36479/UDhf42JqeQo.jpg
  https://pp.vk.me/c638122/v638122177/e83f/umC2u-5YQJk.jpg
  https://pp.vk.me/c836537/v836537937/ff26/Q0JXWH35QZw.jpg
  Redaktorzy 'Echo Moskwy' przeprowadzili sondaż, według którego 89% respondentów potwierdziło ocenę polskiego dziennikarza i politologa Tomasza Matseychuka że 'żyją w gównie'
  https://inforesist.org/eho-moskvyi-bolshinstvo-rossiyan-priznayut-chto-zhivut-v-govne/
 • ''Chłopak idzie po sukces''
  A tu bryluje u towarzysza Malcewa z partii Parnas:
  https://www.youtube.com/watch?v=fcY7j_gdz18&feature=youtu.be
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inna_Rosja

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY