Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Łamanie praw człowieka na Ukrainie-spotkanie w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W grudniu w Warszawie odbyło się spotkanie z udziałem polskich i ukraińskich parlamentarzystów, poświęcone problematyce łamania praw człowieka na Ukrainie.

 

W spotkaniu udział wzięli m.in. deputowany ukraińskiej Rady Najwyższej Mykola Skoryk (Blok Opozycyjny), poseł RP Kornel Morawiecki (WiS), poseł RP Janusz Sanocki (niezależny), poseł RP Jan Klawiter (Prawica RP), senator Jerzy Wcisła oraz przedstawiciele organizacji pozarządowych zajmujących się prawami człowieka.

 

W trakcie spotkania głos zabrała również matka jednej z ofiar zamordowanych w Odessie, Pani Neonila Berezowska, reprezentująca Radę Matek 2 Maja - stowarzyszenie skupiające rodziny ofiar tamtej tragedii. Poprosiła ona uczestników o to, by nie ustawali w działaniach mogących wyjaśnić okoliczności tamtych zajść i ukarać winnych. Podkreśliła również iż w chwili obecnej przyciągnięcie międzynarodowej uwagi jest jedyna nadzieją na sprawiedliwość dla wszystkich rodzin, ponieważ ukraiński wymiar sprawiedliwości nie radzi sobie z naciskami ze strony radykałów odpowiedzialnych za ten mord.

 

 

Spotkanie przebiegło spokojnie i owocnie, a biorący w nim udział parlamentarzyści zobowiązali się do dalszej pracy na rzecz walki z przypadkami łamania praw człowieka na Ukrainie. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • popieram
  Dobrze gdy takie spotkania mają miejsce, dobrze gdy są podejmowane na nich wiążące decyzje, jeszcze lepiej gdy chociaż jeden człowiek to odczuje.

  pozdrawiam
 • @ireneusz 18:08:22
  Przebieg spotkania był rzeczywiście spokojny, ale formuła spotkania nie została wykorzystana do pełnej, rzeczowej dyskusji. Osoba matki jednej z zamordowanych ofiar ( syna) , to osoba autentyczna . Co do reszty reprezentacji strony ukraińskiej można mieć duuuuże wątpliwości, gdyż obecna strona opozycyjna, to pojęcie pojemne i nic nie mówiące o profilu politycznym "opozycjonistów". W składzie byli natomiast reprezentanci środowisk jawnie probanderowskich, jak ów politolog.

  Polska strona parlamentarna, to po prostu polityczne kukły- kryptopisowskie. Pan J.Sanocki ujawnił ciekawy szczegół z swej biografii mówiąc, że ma emocjonalny stosunek do wydarzeń na Ukrainie, gdyż jego babcia pochodziła z ... Kołomyji ;))) Kto zna terytorialno-etniczny skład ludności II Rzeczypospolitej, ten niech wyciągnie własne wnioski.
 • Wcisła z Mironem Syczem wyjaśnią sprawę ludobójstwa w Odessie
  Jurek Wcisła znów w akcji. Tym razem będzie ,,wyjaśniał'' sprawę banderowskiego ludobójstwa w Odessie z 2 maja 2014 roku. Proponuję, żeby do wyświetlenia tej sprawy koniecznie wziął swego kompana, ,,znakomitego fachowca'' od takich spraw, autora klasyki z zakresu hucpy dotyczącej tematu zbrodni przeciwko ludzkości, czyli ,,legendarnej uchwały Wołyńskiej własnego autorstwa, z czasów panowania rządów PO, o czystce etnicznej, o znamionach ludobójstwa, Myrona Sycza.
  Sukces komisji d/s zbadania zbrodni w Odessie sprzed dwóch lat i wyświetlenia wszystkich faktów z nią związanych oraz wskazania ,,prawdziwych'' sprawców tego ludobójstwa, w takim składzie, a szczególnie pod przewodnictwem tych dwóch groteskowych postaci murowany !!!

  Ukarać winnych nikczemnej zbrodni 2 maja 2014 r. w Odessie

  http://wps.neon24.pl/post/136044,ukarac-winnych-nikczemnej-zbrodni-2-maja-2014-r-w-odessie

  НИКОЛАЙ СКОРИК: В Польше призвали расследовать трагедию в Одессе. Подробности

  https://www.youtube.com/watch?v=2CelP1FaZh4
 • @Jacek Boki 22:06:37
  Bez szans. Kaczołapy sa u koryta i nic z tym nie zrobią tym bardziej że mlaskacz sam osobiście skakał w rytm banderen tango.
 • @czerwony baron 01:20:08
  Ktokolwiek z okrągłostołowej bandy będzie dalej u tego koryta, to nic z tym nie zrobi. No bo co niby zrobił z tym problemem sepleniący ,,król'' Europy Donuś z PO ? A co zrobił wcześniej z tym problemem nie trzeźwiejący przez całe swoje życie ,,magister'' Kwaśniewski ? Na banderowskim majdanie hymny własnego autorstwa ku czci banderowskich rezunów wyśpiewywał Pawełek Kukiz, który na rok przed wyborami przypomniał sobie koniunkturalnie o kresowianach, na których plecach wyjechał do koryta. Więc proszę mi tu nie pisać o mlaskaczu, bo to żenujące.
  Więcej na ten temat tutaj

  http://kresywekrwi.blogspot.com/2016/12/w-cieniu-banderowskich-flag-jeden-obraz.html
 • @ireneusz 11:35:51
  Bo to te same syjonistyczne kurwy i ich miejscowe przydupasy ! Więc Iruś nie denerwuj się tak bardzo, bo ci żyłka pęknie i będzie lament po wszystkich synagogach.
 • Syjonistyczne prostytutki knesejmowe apologetyzowały chrześcijańską cywilizację
  Cywilizacja chrześcijańska, czyli zgnilizna syjonizmu

  Z wielce błogosławionym ks. abp. Światosławem Szewczukiem, arcybiskupem większym kijowsko-halickim, głową Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego, rozmawia Piotr Falkowski

  Czy polskie doświadczenia, duchowość, tradycja obywatelska i polityczna mogą czegoś nauczyć Ukrainę?

  – Korzystając z okazji, chciałbym podziękować Episkopatowi Polski, który skierował do mnie i do naszych wiernych list z wyrazami solidarności Kościoła rzymskokatolickiego Polski z naszym Kościołem i naszym społeczeństwem. I wspiera nas swoją modlitwą. Chciałbym też podziękować polskim parlamentarzystom za obecność na Majdanie i wszystkim Polakom za wyrazy sympatii i zainteresowanie tym, co się dzieje na Ukrainie.

  za: http://www.naszdziennik.pl/wp/64667,mozemy-budowac-przyszlosc.html

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY