Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Polska za 30 lat. Wyeksploatowana kolonia Zachodu

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Do wielkich osiągnięć propagandy 21 wieku zaliczyc trzeba to co udało się zrobić politykom i będącym na ich usługach mediom w Polsce z Polakami.

Poprzez podmianę pojęć, zniekształcanie czy wręcz fałszowanie historii doprowadzono do stanu gdy większość mieszkańców Polski a zwłaszcza młode pokolenie na poważnie wierzy w "totalitarny PRL", w bohaterstwo tak zwanych "żołnierzy wyklętych" którzy po wojnie rabowali i zabijali swoich rodaków, a przede wszystkim w Rosję Putina, która marzy o kolejnym rozbiorze Polski.

 

Tak absurdalne podejście do rzeczywistości wynika przede wszystkim z niedostatecznej wiedzy historycznej oraz propagandowej papki którą raczą nas zachodnie polskojęzyczne media.

 

Wielu Polaków nie zastanawia sie nad takimi sprawami jak ta, że od 1945 roku, do roku, powiedzmy 1975, czyli w sumie po upływie 35 lat Polska z powojennych ruin, przekształciła się w kraj uprzemysłowiony i w całości odbudowany. "Zbrodniczy" totalitaryzm tamtych czasów jakoś dziwnie dobrze wpływał i na liczbę mieszkańców Polski, i na budownictwo mieszkaniowe a także na system edukacyjny w którym bezpłatne wyższe wykształcenie zdobyli wszyscy obecni politycy polscy z takim obrzydzeniem wypowiadający się o czasach swojej młodości. Propaganda w Polsce doszła do tak niskiego intelektualnego poziomu, że niebawem zapewne będzie się wmawiać młodzieży, że Polska socjalistyczna była totalitarna i zacofana ponieważ ludzie wtedy nie używali iphonów, nie jedli snickersów i nie mogli chodzić do MacDonalds

 

Taki stan umysłowy Polaków doprowadzić musi w rezultacie do katastrofy, społecznej i ekonomicznej. Za blichtrem nowych chodników i ekranów dzwiękoszczelnych na drogach, kryje się postepująca nędza wielu polskich rodzin. Już w tej chwili jak podają rządowe agendy, około 14% polskich rodzin żyje poniżej granicy ubóstwa a tak zwana obsługa długu zewnętrznego pochłania więcej pieniędzy niż traci się na polską edukację i obronnośc razem wzięte. Mowiąc zwykłym językiem - juz tu i teraz płacimy odsetki od gigantycznych kredytów zaciągnietych przez nasze marionetkowe rządy.

 

Przebudzenie będzie nieprzyjemne, i nastąpi według mnie za 20-30 lat gdy okaże się że Polski już nie stać na wypłatę emerytur milionam Polaków.

Za 30 lat kraj nasz będzie wyeksploatowaną kolonią zachodu, porzuconą z wasnymi problemami, targaną problemami z ogromną ukraińską mniejszością, zamieszkującą w Polsce i posiadającą już wasne partie i polityków w Warszawie. Będziemy krajem starców żyjących w nędzy.

To będzie cena jaką zapłacimy za obęcną niefrasobliwośc, za obojętność i brak determinacji w odsunięciu od władzy zagranicznych agentów którzy udając polski rząd, niszczą gospodarkę Polski w imię wojny z Rosją o której chyba marzą.

Jak słusznie zauważył G. Orwell: Ludzie którzy głosują na nieudaczników, złodzei, zdrajców i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.

Tomasz Omanski

 

 

 

KOMENTARZE

 • Bardzo dobry artykuł.
  Ta prawda tu opisana pomału przebija się w sieci.
  Niestety oficjalna polityka i mass media dalej okłamują Polaków na gigantyczną skalę.
  Właściwie od powstania Solidarności jest to niezmienna wroga Polakom i kłamliwa propaganda.
  Głosiciele tej propagandy są wrogami narodu Polskiego.
 • @Oscar 17:28:00
  Ekipa rządu Jerzego Buzka jest bezapelacyjnie liderem rozgrabiania majątku narodowego
 • @PontoSarmata 19:54:22
  Czyli POPIS rozgrabił największą ilość dóbr narodowych. Pamiętać należy , że w ramach AjWajEs-u wchodził jeszcze Solidarność Krzaklewskiego i Dudy.
  Ważny rzeczowy tekst, porównanie między PRL-em a tzw. solidarnościowymi rządami to tak jak zrównać ofiare i złodzieja. Lata 56 - 80 to troche prawdziwej niepodległości Polski i jej odbudowa na każdym szczeblu. Gdyby nie Polacy w tamtych latach, którzy poprzez wielki wysiłek budowali Polskę to dziś Balcerowicz, Kwaśniewski, Komorowski, Kaczynski nie mieli by co sprzedawać.
 • @Wrzodak Z. 21:41:36
  " Lata 56 - 80 to troche prawdziwej niepodległości Polski i jej odbudowa na każdym szczeblu."

  Panie Wrzodak:
  To jest prawda dla wielu osób w III Rzeczpospolitej niemiła, że dorobek narodowy, na który pracowały całe pokolenia, został w krótkim czasie rozkradziony. Dlatego ludzie ci tworzą alternatywną historię.

  Pozdrawiam!
 • @Krystyna Trzcińska
  Mój wpis nie miał nic wspólnego z Pani komentarzem. Używając określenia "alternatywną historię" miałam na myśli współczesną historię III Rzeczpospolitej - napisaną przez historyków.
 • Urywki z fantazji Pani T.
  " (...) KOMUNISTYCZNEJ FABRYCE o masońskiej nazwie UR-s-us.


  Ur - jedno z najstarszych miast w BABILONIE.


  NOWY BABILON - UR-syn-ów"

  Ur - jedno z najstarszych miast cywilizacji Sumerów
  Ursus - "niedźwiedź" w języku łacińskim
  Ursyn- imię męskie, utworzone od łacińskiego ursus
  Ursynów- miejsce będące kiedyś własnością Juliana Ursyna Niemcewicza.
 • @Krystyna Trzcińska 17:54:19
  Szanowna Pani,

  podziwiam "lekkość" pani "historiozofii". Zapytam nieśmiało: czy ur-y-na, to to też "babiloński złoty deszcz" ? :)))

  Przy całym szacunku doradzam od czasu do czasu poskromić fantazję.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY