Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
47 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Czy Polskę można jeszcze uratować i jak to zrobić?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zasadniczą sprawą bez której nie może powieść się odzyskanie kraju dla Polaków jest absolutne odsunięcie od władzy obecnych tak zwanych "elit politycznych".

W tym krótkim materiale chciałbym wypunktować podstawowe założenia dla przyszłych sił politycznych które chciały by dojść do władzy w Polsce, jeśli oczywiście takie się pojawią.

Mowa nie o koncesjonowanych przez Zachód partiach politycznych, których mamy w kraju całkiem niestety nie mało.

Wychodzę z założenia, iż obecnie istniejące w Polsce partie w znakomitej większości są kierowane przez ludzi będących świadomymi lub nie, agentami sił zewnętrznych. Partie te, kierowane przez agenturę oczywiście nie są zainteresowane żadnymi zmianami, wręcz przeciwnie - zmian się obawiają, a jeśli już mówią o zmianach czy tzw. reformach to najczęsciej chodzi tak naprawdę, o zmiany dla Polaków na gorsze.

Polskie ruchy społeczne z ambicjami politycznymi, powinny w swych programach skupić się na trzech zasadniczych kwestiach. Pozwole sobie krótko omówić każdą z nich.

Po pierwsze. Zasadniczą sprawą bez której nie może powieśc się odzyskanie kraju dla Polaków jest absolutne odsunięcie od władzy obecnych tak zwanych "elit politycznych".

Historia ostatnich 30 lat jednoznacznie pokazuje, że wszystkie, powtarzam wszystkie rządy, oraz politycy w Polsce po roku 1989 sprzeniewierzyli się racji stanu na skutek czego Polska przekształciła się w zachodnią neokolonię a miliony młodych Polaków zmuszone zostały do bezpowrotnej banicji z kraju. Gigantyczne zadłużenie, katastrofa demograficzna, likwidacja przemysłu, nie była pomyłką czy niedopatrzeniem. Była to zaplanowana akcja za którą odpowiedzialność niosą wszyscy obecni politycy. W związku z czym należało by postulować o wprowadzenie na gruncie prawnym zakazu pełnienia funkcji publicznych dla wszystkich polskich polityków działających po 1989 roku. Wielu z nich należało by postawić przed sądem.

Po drugie. Całkowite odsunięcie kościoła katolickiego od życia politycznego. Kościół katolicki w Polsce od dawna funkcjonuje nie tylko jako religia ale przede wszystkim, jako instytucja polityczna. Kwestią zasadniczą powinno być postawienie sprawy powrotu kościoła do religii i pełne odsunięcie go od spraw politycznych w Polsce. 

Należy także bezwzględnie zaprzestać lub znacznie ograniczyć finansowanie wszystkich kościelnych instytucji ze środków budżetowych. To właśnie kościół pełni obecnie funkcje głównego ideologa sił okupujących Polskę i z tej funkcji nigdy nie zrezygnyje, w interesach Polaków zatem leży maksymalna marginalizacja zgubnego wpływu kościoła na politykę RP.

Sytuacja w której jakikolwiek rząd Polski liczyć się musi z religijnymi postulatami kościoła wbrew woli społeczeństwa, jak to ma miejsce obecnie, a co gorsza płacić krocie za kościelne poparcie pieniędzmi z zadłużonego budżetu, jest dla Polski rujnująca.

Po trzecie. Ostatnia kwestia jest najbardziej skomplikowana. Chodzi o sprawy gospodarcze oraz polityczne. A więc: totalne odchudzenie aparatu biurokratycznego. Likwidacja powiatów i Urzędów Marszałkowskich, likwidacja ZUS na rzecz emerytury obywatelskiej, ustawowe wprowadzenie zakazu zakupów zagranicznego uzbrojenia. 

Likwidacja ZUS spowoduje wzrost zarobków Polaków. Należy ograniczyć masową migrację Ukraińców do Polski oraz bezwzględnie zmienić politykę zagraniczną kraju, poczynić kroki w kierunku otwarcia Polski na Rosję. Wyjście ze struktur Unii Europejskiej nie wydaje sie teraz możliwe aczkolwiek przy umiejętnej polityce zagranicznej przyszłe rządy RP mogą zahamować drenaż ekonomiczny kraju.

Czy możliwe jest wprowadzenie tych postulatów w życie? Na pewno nie uczyni tego żadna partia polityczna na czele której będą stać jak obecnie, struktury agenturalne. Jednak niezależne polskie ruchy polityczne, które na podstawie wyżej wymienionych postulatów zbudują swoją wizję na przyszłośc dla Polski, będą miały szanse na spore poparcie społeczne.

Tomasz Omański

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE

 • Ładny tekst. Było by pięknie..ale....
  Żeby zrealizować jakże słuszne postulaty autora trzeba woli, mądrości narodu. A Naród głupiutki, ogłupiany o 1000 lat , naród ma już 1000 letnią tradycję życia w niewoli Watykańskich urzędników.

  Trzeba najpierw chyba intensywnego programu edukacyjnego pt "My Naród" co to znaczy My c znaczy Naród, gdzie nasza siła, jakie są nasze cele , kto jest naszym wrogiem wewnętrznym i zewnętrznym, kto na nas pasożytuje i dlaczego, kto wpuścił pasożyty do naszego domu...

  Problem w tym że nie ma komu tego robić... wszystkie media poza internetem są rękach wrogów narodu Polskiego.
  Każdy kto się wychyli i zabrnie zbyt wysoko w strukturach władzy skończy jak Lepper (piątkowy samobójca).

  Systemowe kajdany założone narodowi po 89r oraz te stare założone 1000 lat temu skutecznie paraliżują Naród.

  Podoba mi się punkt pierwszy czyli odsunięcie od władzy wszystkich którzy uczestniczyli w rozbiorze gospodarczym Polski po 89r.
  Ja bym dodał idąc tropem PIS (odbieranie emerytur SBekom) że znacznie bardziej sprawiedliwe byłoby odebranie emerytur zdrajcom rządzącym od 89r (do poziomu średniej krajowej) oraz konfiskata majątków też do poziomu średniej krajowej.

  Odcięcie KK od państwowego cycka uważam za konieczne i proste w realizacji. Organizacje wzajemnej adoracji powinny żyć na własny koszt ze składek członkowskich.

  Należałoby też unarodowić oligarchiczne majątki w tym KK (grunty rolne i inne geszefty poza kościołami).

  Niestety naród nie dorósł do tego.
  Musimy czekać na wyzwolenie z zewnątrz.
  Najpierw ktoś musi zniszczyć globalną mafię na świecie a dopiero potem powstaną warunki do rozliczenia się narodu ze zdrajcami obcą agenturą itp.
 • 5*
  Tomku,
  ale z tym postulatem: "Likwidacja ZUS spowoduje wzrost zarobków Polaków."

  nie zgadzam się, to nie prawda.

  Żaden pracodawca nie da pracownikowi pieniędzy, jeśli się go do tego nie zmusi. Tu konieczna jest jest reforma (oraz nacjonalizacja) systemu bankowego i realizacja polityki gospodarczego rozwoju kraju przez rząd.

  W Polsce zarobki mogą być wyższe, co ma całkowite uzasadnienie, jeśli uwzględnić PKB, który wynosi ok. 50%-60% PKB w najbogatszych państwach UE. A zatem i relacje wynagrodzeń do PKB mogą być takie jak na Zachodzie, a nie są - dlaczego?
  Niskie wynagrodzenia to niskie emerytury - ustawa o emeryturach hipotecznych (bankowych) już gotowa, trwają przygotowania do wprowadzenia emerytury obywatelskiej (państwowej, po likwidacji ZUS bo brak w ZUS pieniędzy na świadczenia).

  Emerytura bankowa to ok. 300 - 400 zł, obywatelska planowana na 500 - 600 zł, czyli razem 800 - 1000 zł.

  A zatem nie trzeba będzie wprowadzać podatku katastralnego (ustawowo już gotowy od kilku lat) dla Polaków, okradnie się ich z mieszkań i domów przy pomocy zaniżonych emerytur. I będzie tak jak wszędzie na Zachodzie - obywatel nie ma nic, wszystko ma żydowski bank.
 • @Autor
  Jedyna opcja:
  powołać Konfederację na rzecz obligatoryjnego referendum.

  Nie rozważałbym w chwili obecnej zmian, które należy zrobić - to ma po prostu być zgodne z wolą Narodu.
  To zas można uzyskać, gdy zaistnieje opcja referendum obligatoryjnego.
  Obligatoryjnego - w sensie powołania na podstawie zebrania np. 1 mln podpisów w jakiejś sprawie, i obligatoryjnego w sensie wprowadzenia w życie wyników i to niezależnie od frekwencji. Na zasadzie, że ci co nie głosują - nie są zainteresowani sprawą.

  Konfederacja powinna być tworzona przez wszystkie siły, niezależnie od pochodzenia. Nie można wykluczać ze wspólnego działania kogokolwiek, kto chce to wesprzeć.
  Zatem - i dla PO, i dla KOD - drzwi otwarte. Ważny jest cel.

  PS. Mogę zostać koordynatorem z uprawnieniami (na początku) dzierżymordcy. Bo zaraz znajdą się "rozwadniacze".
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:54:38
  Jedno małe "ale" - kto będzie liczył głosy i poda ostateczne wyniki referendum?

  Prawdopodobnie ci sami, co organizowali dotychczasowe wybory i referenda. Zatem znajdziemy się ponownie w tej samej d...
 • @Rzeczpospolita 12:15:19
  Konfederacja może stworzyć komitety nadzoru referendum z własną siecią przekazu.
  Wystarczy w każdej gminie jeden koordynator, który po prostu spisze wyniki poszczególnych komisji i prześle (telefonicznie, mailowo) do koordynatora powiatowego.
  To nie jest zakazane nawet w obecnym systemie.
  No i trzeba mieć ludzi w komisjach.
  Ale właśnie po to tworzy się konfederację.
 • @Rzeczpospolita 12:15:19
  PS. Czy te uwagę traktować jako "rozwadnianie"? Na taką wygląda.

  Rozwadnianie - to szukanie wszelkich możliwych przeszkód itd.
 • @Rzeczpospolita 11:38:37
  W sumie dyskusja nad tym jak zerwać kajdany zniewolenia.
  Narodowi nałożono kajdany 1000 lat temu to kajdany jednie słusznej wiary.
  Wiara w Boga czyni z narodu Boskiego niewolnika (modlitwy czyli błagania na klęczkach oddawania hołdów, kult jednostki...to wszystko zachowania niewolnicze wobec właściciela tych niewolników.
  I to jest istota wiary (uczynienie z "owieczek niewolników) najpierw mentalnych a przy okazji i gotowych by dawać się strzyc "Panu"

  Drugie kajdany założono Narodowi w 89r ograbiając go z dorobku powojennego i zakładając systemowe mechanizmy blokujące wszelkie szanse narodu na samostanowienie.

  Wy wyjść na wolność trzeba zerwać jedne i drugie kajdany.
  Te kajdany się wzajemnie wzmacniają i co ciekawe oba twory (kajdany) mają korzenie żydowskie. To są żydowskie kajdany.

  Aby uzyskać wolność trzeba przyjąć w ordynacji wyborczej oraz w zasadach dobierania urzędników państwowych zasadę parytetu narodowego (nie obywatelskiego) na każdym szczeblu władzy.
  Władza w Polsce tylko dla Polaków urodzonych i mieszkających w Polsce
  co najmniej ostatnie 20 lat. Udziały mniejszości narodowych we władzach proporcjonalne do populacji tych mniejszości.

  Taka ordynacja wyborcza wystarczy by uruchomić reformy zgodne z wolą narodu Polskiego oraz mieszkających w Polsce mniejszości narodowych.

  Problem w tym że rządzący Polską od 89r zdrajcy postsolidarnościowi nie pozwolą na taką ordynację.

  Trzeba czekać na wyzwolenie które może przyjść tylko z zewnątrz.
  O ironio podobnie jak 1944 ze wschodu.
  To dlatego zdrajcy tak wściekle atakują Rosję i dyskredytują wyzwolenie Polski spod niemieckiej okupacji.
  Oni się boją powtórki z historii.
  Oni w ramach NATO podobnie jak kiedyś Napoleon, Piłsudski, Hitler chcieli zdobywać tereny na wschodzie.
  Teraz widać że tę wojnę już przegrywają.
  Swój Stalingrad mają w Syrii.
  Od Stalingradu do wyzwolenia Polski minęło wtedy wtedy 2 lata.
  Dzisiaj wszyscy unikają otwartej wojny więc procesy są wolniejsze, maja charakter ekonomiczny..a militarny tylko w celu szachowania przeciwnika.

  Trzeba czekać na wolność .. jakieś 3-5 lat...
  i wtedy Naród podniesie głowę, rządzące post solidaruchy uciekną z Polski
  (nie do Izraela bo Izraela już może nie być).
  i wtedy będzie można uchwalić stosowną ordynację wyborczą
  (parytety narodowe na wszystkich poziomach władzy).
 • @Oscar 13:18:52
  oczywiście muszę dodać..
  że czekanie na wolność nie oznacza by nic nie robić.
  Potrzebna jest wielka akcja edukacyjna dla ogłupianego od 1000 lat narody a od 89r ogłupianego ze szczególnym okrucieństwem.

  Ludzie muszą dokładnie rozumieć kto ich zniewala i w jaki sposób. Kto ich okrada i jak ,, gdzie lądują pieniądze które im ukradziono...kto na Polskiej biedzie się tuczy...

  Na tych kilka lat jest co robić.
 • @Oscar 13:22:01
  5*

  Podpisuję się pod Pana komentarzem dwiema rękami.
 • @Krzysztof J. Wojtas 12:21:40
  To nie rozwadnianie, ale świadomość przeszkód, które pokonać piekielnie trudno bez mediów i pieniędzy.
  To bardzo długi marsz.
 • Piękny tekst, aż mi łzy popłynęły po policzkach!
  K…wa! Ludzie! Dlaczego wy nie korzystacie z waszych mózgów?!
  Czy wy jesteście aż tak głupi, iż nie zdajecie sobie sprawy z tego, że światem nie rządzą LUDZIE!
  Światem rządzą BASTARDY (hybrydy) kobiet ludzkich z UPADŁYMI ANIOŁAMI.
  Upadłe anioły to najwięksi wrogowie BOGA!
  Mówię o BOGU PRAWDZIWYM, mówię o STWÓRCY tego świata, nie o jakimś wymyślonym w 313 r.n.e. przez cesarza, bastarda Konstantyna, Hesusie Kryszna, popaprańca upadłych aniołów, martwego mitu!!!
  Upadłe anioły, to dzisiaj garstka z tych które przeżyły wojny między nimi, na przestrzeni ostatnich 4 000 lat, ludzie nazywali ich bogami, a ich wojny, wojnami bogów. Schowali się przed Bogiem pod ziemią i oceanami, mają super szybkie latające pojazdy zwane Magnokraft (UFO po polsku NOL-e).
  Huragany na całym świecie, powodzie, trzęsienia ziemi, tsunami, porwania samolotów itd. to wszystko ich i ich pomagierów dzieło!!!
  To są ci którzy rządzą z ukrycia światem. A rządzą poprzez swoich bękartów, bastardów ludzko-anielskich. Nazywamy ich dzisiaj „żydami”. Rządzą już w prawie wszystkich krajach świata. Niektórzy z nich, jak np. Kalkstein (Kaczyński) podstawili za siebie do rządzenia kretynkę masońską (33 stopień wtajemniczenia) niejaką Szydło!
  Mordują nas na wszystkie możliwe sposoby, GMO, Chemtrails, aspartam, przymusowe szczepienia, agresję finansową, skrytobójstwo opozycjonistów, mordowanie wojskowych i polityków, katastrofa CASA i morderstwo „smoleńskie” na lotnisku Okęcie w Warszawie.
  Mógłbym tak jeszcze długo, tylko nie wiem po co?!
  Wygląda na to, że wolicie zajmować się plotkami i bezużytecznymi, romantycznymi bajaniami!!!
  Lepiej się zorganizować i rozpocząć walkę zbrojną!!! I tak w niedługim czasie wszyscy zginiemy, właściwie zdechniemy jak zatrute szczury.
  Dzisiaj macie jeszcze okazję zginąć z honorem, z bronią w ręku!
  Tylko którzy z was jeszcze wiedzą co to honor?!
 • +5 za poruszony temat
  "Czy Polskę można jeszcze uratować i jak to zrobić?"

  Oczywiści, że tak.

  Jest wiele sposobów. Na przykład trzeba dać się zamknąć za przestępstwa polityczne. Gdy zamkniętych będzie więcej jak tych na wolności system się zawali. Nie będzie komu robić na darmozjadów z Kosher Nostry i sami uciekną. Rząd też bez kasy ucieknie. NATO nas nie będzie chciało. Na co im społeczeństwo które nie chce nic robić. Nie chce ginąć za amerykanów, nie chce wstąpić do Gwardii Narodowej. Wojna będzie nadzieja na wyzwolenie z więzienia. Niebawem w pierdllu będzie sympatyczniej jak na wolności. Zero problemów, leczenie, zupka, telewizja na koszt państwa. Zero PIT

  Tak naprawdę Polacy muszą się organizować oddolnie, poza oficjalnymi strukturami władzy. Tu już żydzie kilka lat temu zastawili pułapkę. Prawo zabrania organizowania tajnych zamkniętych organizacji. Dlatego trzeba się organizować, ale nie zorganizować. Jeżeli komórka jest w trakcie organizacji, nie jest jeszcze organizacją. :-)

  Szanowny Panie możliwości jest wiele, ale Polacy wolą w niedziele strajkować pod sejmem (najlepiej jak nie ma tam obrad). Fajnie jest patrzeć jak w swój wolny od pracy dzień, np w niedzielę, przyjadą protestować do stolicy nauczyciele, pielęgniarki, czy górnicy.
 • @Rzeczpospolita 14:33:22
  To nie jest proste; przecież chodzi o przywrócenie ustroju Rzeczypospolitej.
  Niemniej - jest to realne dążenie, jeśli jest wola działania.
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:54:38 Taaaa.....
  Tiaaaaaaa, okupant uzna obligatoryjne referendum. pewnie jeszcze medalem nagrodzi.

  Tako rzecze Pan Walerian Dąbrowski
 • @Krzysztof J. Wojtas 11:54:38 I ja też :(
  Tylko jak w Islandii, albo Wenezueli czy? milionowe do skutku wyrażenie woli narodu, pokojowe ale czy ?

  Górale zejdą z gór ?
 • @Krzysztof J. Wojtas 18:29:17 Tylko poprzez STRAJK GENERALNY
  Zebrać się do kupy, wybrać lidera i odebrać władzę okupantom poprzez strajk generalny . I przestać pitolić bo upłynęło już na tym pitoleniu 28 lat.

  INNEJ DROGI nie ma
 • Odnośnie do mojego nawoływania do walki zbrojnej,
  Upadłe anioły dysponują bronię dla nas dzisiaj osiągalną:
  https://www.youtube.com/watch?time_continue=4&v=hkqrVePSj6c

  Gdzie naprawdę żyjemy?!, Znaleźliśmy Boga! Naszego Stwórcę!!!:
  https://www.youtube.com/watch?v=wC79vDkb-1c

  Prawdziwa forma „wszechświata”:
  https://vimeo.com/mariuszszczytynski

  Nie bardzo interesuje mnie, jaki dyskomfort intelektualny w tej chwili odczuwacie, ból towarzyszący chwili poznawczej będzie dominującym uczuciem.
  Kiedy już co nieco zrozumiecie, pokażę wam następne fakty, które zniszczą wasze dobre samopoczucie! Szczególnie tych, którzy złodziejstwem dorobili się na tzw. biedocie!
 • A! Byłbym zapomniał, nasi wrogowie co o nas myślą i co dla nas robią!
  Tajemnicze przymierze (Koniec z tajemniczością!):

  https://www.youtube.com/watch?v=DtU9pjKDcUc
 • Wygląda na to, że samemu trzeba posprzątać...
  Do rezerwy już całkiem niedługo nas przeniosą. Emerytów z nas, kadrowców liniowych, uczynią. Na szczęście, że dość dobrze opłacanych.

  Rozjedzie się potem nasze kółko oficerskie po świecie, powiększymy grono naszych zacnych, polskich eksulantów, kto tam na Wyspy, kto do Helmutowa, kto na Antypody. Szkoda, bo wiara morowa u nas na jednostce, chłop w chłopa swój jest i swojski taki przez te lata służby się zrobił. A wielaż to się potu i łez na poligonach i zgrupowaniach przelało! Ileż to się człek nakurwił i nachujował poprzez te lata! Nawet sam kapelan nasz odpuszczać grzechów mocnym słowem wyrządzonych nie ponadążał. Ale nie jest nam dane widać kości na Ojcowiźnie złożyć, pośród swoich, trza na obczyźnie zarobku szukać, ale i przygody też.

  Do stracenia wiela nie mamy. Zanim na Wander wielki ruszymy w przyszłem roku, to jeszcze co tam umimy dla naszej Matki Ojczyzny uczynimy. A toż tu trzeba pilnie zabić na początek ze sto tysięcy ubeckiego ścierwa, głównie trzecie pokolenie żydokomunistów. Bez juchy ich zdradzieckiej, nie da rady Ojczyzny naprawić. Niech już będzie, że to na nas wina za ich sprawiedliwą kaźń spadnie. Jakoś to trzeba będzie na arenie międzynarodowej humanitarnie przedstawić, tysiące trupa na warszawskich ulicach nie da się w końcu przemilczeć. Wasza w tem głowa, my tylko posprzątamy sprawiedliwie, profesjonalnie i sprawiedliwie. Z broni ostrej użytku nie ma sensu robić, amo i co lepsze sztuki szturmowych karabinków dla was, drodzy rodacy, dobrze ukryte i zakonserwowane odstawimy. W naszej krwawej robocie skorzystamy głównie ze sznurka, kabli elektrycznych i bagnetów. A i paliki obostrzone mamy już narychtowane. Złodziejka Gronkowiec Walc przed swymi ukradzionymi kamienicami nadziana zostanie i na internet jej agonalny dygot puścimy, ku przestrodze, i w towarzystwie konać będzie, nie samotnie.

  A potem znikniemy z kraju, wyjedziemy, gdzie nas nikt nie zna, zostaniemy budowlańcami, ochroniarzami, bodygardami u zachodnich japiszonów, co tam komu pasuje, podług osobistego talentu i upodobań. Mój kapral-konfident kebaby będzie na Monachium sprzedawał, szwagier jego ma tam firmę wielką i dwustu tureckich zatrudnia.

  Końca świata nie obiecujemy, czas widać jeszcze nie nadszedł. Ale najpóźniej w przyszłem roku o tej jesiennej, zanim zacne grono rezerwistów i emerytów powiększymy, nabrzmiały wrzód rzydokomuny wyciśniemy, jak umiemy. Tak na dopomóż Bóg.
 • Co mają robić Polacy?
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/05/21-v-2017-powiem-teraz-co-uczynic-aby.html
  - Mówiłem co trzeba uczynić aby odwrócić klęskę od Warszawy lub przynajmniej, w skromniejszym wymiarze, w działaniu niejako zastępczym, odwlec ją w czasie.

  Powiem teraz co uczynić aby złagodzić chrzest, który ma dotknąć Polskę.
  Cofnąć go całkowicie nie mogę. Mogę złagodzić. Weźcie to sobie do serca. Ci, którzy wezmą udział w tym złagodzeniu dotyczącym całego kraju zostaną objęci moim błogosławieństwem i nie dosięgnie ich miecz ni inna klęska.

  Co i jak czynić?
  Muszą zostać zorganizowane procesje we wszystkich miastach wojewódzkich o odwrócenie klęsk od Ojczyzny waszej. Ze sztandarami św. Andrzeja Boboli, Chrystusa Króla. Matki Bożej Ostrobramskiej (inne stosowne, dowolne). Błagania, modlitwy, takie jakie są stosowne w podobnej procesji błagalnej: Musi być odmawiana Litania do św. Andrzeja Boboli i Modlitwy do Matki Miłosierdzia, Matki Bożej Ostrobramskiej.

  Amen.
 • Do polskiej inteligencji
  http://cyprianpolakwiara.blogspot.se/2017/05/21-v-2017-powiem-teraz-co-uczynic-aby.html


  - Mówiłem co trzeba uczynić aby odwrócić klęskę od Warszawy lub przynajmniej, w skromniejszym wymiarze, w działaniu niejako zastępczym, odwlec ją w czasie.

  Powiem teraz co uczynić aby złagodzić chrzest, który ma dotknąć Polskę.
  Cofnąć go całkowicie nie mogę. Mogę złagodzić. Weźcie to sobie do serca. Ci, którzy wezmą udział w tym złagodzeniu dotyczącym całego kraju zostaną objęci moim błogosławieństwem i nie dosięgnie ich miecz ni inna klęska.

  Co i jak czynić?
  Muszą zostać zorganizowane procesje we wszystkich miastach wojewódzkich o odwrócenie klęsk od Ojczyzny waszej. Ze sztandarami św. Andrzeja Boboli, Chrystusa Króla. Matki Bożej Ostrobramskiej (inne stosowne, dowolne). Błagania, modlitwy, takie jakie są stosowne w podobnej procesji błagalnej: Musi być odmawiana Litania do św. Andrzeja Boboli i Modlitwy do Matki Miłosierdzia, Matki Bożej Ostrobramskiej.

  Amen.
 • @Janisław 23:40:45
  Ty porypany katolu, takim jak ty, to Bóg was pokarał, odebraniem wam rozumu!
 • @andrzejw 20:21:53
  Niech Pan jeszcze zorganizuje kolejne powstanie. Tym razem Wrześniowe, a może Październikowe?
 • @Pan podporucznik 22:54:52
  Gratuluję, że Pan Porucznik w zdrowiu i w komplecie członków się ostał aże blisko emerytury. To niecodzienne w tym fachu.

  Jedno mnie ino zastanawia: czy nie przesada pewna w tym wbijaniu HGW na pal?
  Toż , znając jej mentalność, ona i tak rzecze: "miłe złego początki".
  Może zatem jakąś inną karę jej wymyślić, a nie przyjemnościami obdarzać?
 • @Rzeczpospolita 11:38:37
  "Żaden pracodawca nie da pracownikowi pieniędzy, jeśli się go do tego nie zmusi."

  1. Likwidacja składek na ZUS i wprowadzenie "Ustawy Wilczka" spowoduje łatwość zakładania miejsc pracy - to spowoduje spadek bezrobocia i wzrost wynagrodzeń.

  2. Likwidacja składek na ZUS i likwidacja debilnego PIT spowoduje zwiększenie popytu i dzietności (ilości konsumentów). To również przekłada się na wzrost zatrudnienia czyli także wzrost wynagrodzeń.

  Tylko niech mi Pan tu nie uzasadnia konieczności istnienia PIT przy braku kilku milionów mieszkań, średnim wieku samochodu ok15 lat i patologicznej demografii ;-)

  ***************************************

  "konieczna jest jest reforma (oraz nacjonalizacja) systemu bankowego i realizacja polityki gospodarczego rozwoju kraju przez rząd."

  A tu się zgadzam w 100%
 • @ Autor
  Panie Ałtor, nie bufonuj Pan tak bardzo i odpisz coś na komentarze.

  tymczasem 5*
 • od Tomasza
  Bardzo zgadzam się z Oscarem, należało by uruchomić oddolny ruch "My naród" w celu edukacji społeczeństwa,

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 

ULUBIENI AUTORZY