Gorące tematy: Wolni i Solidarni Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
46 postów 18 komentarzy

polska-kaliningrad

Tomasz Omański - Polak, bloger, dziennikarz polonijny. szef Stowarzyszenia Polskie Centrum Kultury w Kaliningradzie

Żydzi w "polskich obozach śmierci". Prawda czy fałsz?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Polska która w ostatnim czasie na wielką skalę manipuluje historią II wojny światowej, sama okazała się ofiarą manipulacji.

Lenistwo umysłowe a nierzadko zwykła głupota, każą wielu ludziom poruszać się w wąskim kręgu prymitywnych schematów myślowych takich jak: swój-wróg, czarne-białe lub prawica-lewica. Tymczasem życie i historia okazują się o wiele bardziej skomplikowane i tragiczne.

Oto jesteśmy obecnie obserwatorami awantury dotyczącej kwestii żydów i tak zwanych  "polskich obozów koncentracyjnych", awantura ta to pokłosie wieloletnich zalotów tak zwanych polskich rządów do światowego żydowskiego lobby. Zaloty te zostały odrzucone jak widzimy, a miłość okazała się jednostronna.

A przeciez nie trzeba aż tak wielkiego wysiłku umysłowego, by zrozumieć że wojna wyzwala w ludziach najgorsze instynkty i to bez różnicy na narodowość. Bo w wojnach które wywołuja politycy, cierpią i giną zawsze zwykli ludzie. Są to oczywiste prawdy ale wielu przecież chciałoby myśleć że naród do którego należą jest świety, a tymczasem tak nie jest. Dotyczy to i niektórych Polaków antysemitów, jak również i Izraela który, by nie sięgać juz w niezbyt nawet odległą historię, w stworzonym w czasach dzisiejszych getto, więzi Palestyńczyków.

Polska która w ostatnim czasie na wielką skalę manipuluje historią II wojny światowej, sama okazała się ofiarą manipulacji. 

Historyczne fałszerstwa polskich politycznych pseudonaukowych instytucji (IPN) dotyczące Armii Czerwonej, powojennego Ludowego Wojska Polskiego, tak zwanych żołnierzy wyklętych zaowocowały niespodziewanym odwróceniem ról. Teraz to Polska stała się ofiarą historycznego kłamstwa.

Tomasz Omański

 

 

 

KOMENTARZE

 • za idiotyczne porównanie pała.
  Pana post jest wręcz niestosowny i wredny. Czym innym jest branie się
  za łby w swoim domu i zagrodzie (czego nie popieram) a czym innym jest znieważanie narodu polskiego przez obce elementy! Jeżeli nie rozumie Pan powagi sytuacji więc nic dziwnego że wypisuje takie bzdurnie porównawcze komentarze. Zgadzam się całkowicie iż historia PRL-u, LWP jak i post wojennej naszej historii przez PiS jest wypaczana. To jednak jest nasz dom
  i nasze podwórko. Jeżeli ktoś poniża naszą godność z zewnątrz mamy tu zgoła inną sytuację.
 • @Stara Baba 00:49:32
  Nie do konca ma Pan racje.Te wewnetrzne rozgrywki juz sie wylaly za brzegi Polski i sa juz wykorzystywane do wykazywania,ze w parze z polskim rewizjonizmem historycznym nastepuje rozwoj faszyzmu (oczywiscie bzdura).Wypowiadal sie w tym duchu m.innymi pan Klincewicz.
 • @Stara Baba 00:49:32
  Typowy prymitywny pogląd że jak my to ok, ale jak nas, to nie daj Boże. Myśli pani że burzenie pomników w Polsce boli Rosjan mniej niż nas ta żydowska gadanina?
 • To spisek
  //Teraz to Polska stała się ofiarą historycznego kłamstwa.//

  A ja uważam (choć nie potrafię tego udowodnić), że Polska stała się ofiarą perfidnej intrygi tak zwanych "naszych elit".
  ( żyd po lewej to avigdor liberman )
  https://forumemjot.files.wordpress.com/2016/11/macierewicz-w-izraelu_mon.jpg?

  Intryga miała na celu wciągnięcie nas w grę w efekcie której nie pozostanie nam nic innego jak wypłacać Żydom haracz to jest "odszkodowania".
  Wieloetapowa realizacja tego podstępnego zamiaru obwarowana była ryzykiem tego że mimo wszystko Polacy się zorientują i zaczną przedwcześnie fikać.Ale nie zorientowali się i nie fikali.Aż do (dosłownie) przedwczoraj czyli jak zawsze za późno.

  // Historyczne fałszerstwa polskich politycznych pseudonaukowych instytucji (IPN) dotyczące Armii Czerwonej, powojennego Ludowego Wojska Polskiego, tak zwanych żołnierzy wyklętych zaowocowały niespodziewanym odwróceniem ról. //

  Przełóżmy to na język faktów.

  2012 r Natania -Izrael odsłonięcie pomnika wdzięczności armii czerwonej

  http://img11.nnm2.com/1/5/d/d/c/5d7343321967dec80df30f0464d_prev.jpg
  http://img11.nnm2.com/2/d/4/c/8/e64597d0a75874a84a0d6404ac5_prev.jpg
  http://img11.nnm2.com/b/6/0/c/e/eb106410a183484e64d88d1dce2_prev.jpg
  http://img11.nnm2.com/9/c/3/c/7/692b2ff6b80f264246a461bbb3b_prev.jpg

  2012 r Warszawa-Polska

  Petycja Społecznego Komitetu Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”)
  Warszawa, dn. 05.01.2012


  Do
  Rady Miasta Stołecznego Warszawy
  Sekretariat Biura Rady
  Pałac Kultury i Nauki
  00-901 Warszawa
  pl. Defilad 1, XX p., pok. 2013

  Społeczny Komitet Protestu Przeciwko Przywróceniu Pomnika Braterstwa Broni (tzw. „Czterech Śpiących”) wraz ze Światowym Związkiem Żołnierzy Armii Krajowej i Fundacją „Wolność i Demokracja”, przy wsparciu Porozumienia Organizacji Kombatanckich i Niepodległościowych w Krakowie zwraca się do władz stołecznego miasta Warszawy o podjęcie decyzji w sprawie definitywnego usunięcia pomnika Braterstwa Broni z przestrzeni publicznej stolicy i ostatecznego przekazania go do miejskiego magazynu lub do skansenu komunistycznych rzeźb w Kozłówce.
  Ten pomnik komunistycznej propagandy, sprzeczny z historyczną rzeczywistością, jest dla Polaków symbolem serwilizmu i hańby - tym bardziej niemożliwym do zaakceptowania, że obrażającym pamięć i godność żołnierzy AK, WiN i NSZ zamęczonych w katowniach i więzieniach NKWD i UB znajdujących się w czasach stalinowskiego reżimu w najbliższej okolicy dotychczasowej lokalizacji pomnika. Gdy 18 listopada 1945 roku uroczyście odsłaniano pomnik, kilkaset metrów dalej trwały bestialskie przesłuchania, mordowano ludzi i chowano potajemnie w bezimiennych zbiorowych mogiłach. Domagamy się uszanowania Ich Pamięci.
  W proteście przeciwko ustawianiu ponownie pomnika w centralnym miejscu Pragi, na placu Wileńskim, z inicjatywy członka Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej (Korpus „JODŁA”), pana Huberta Kossowskiego, zawiązał się społeczny komitet, który zwraca się do wszystkich Polaków z prośbą o wsparcie poniższej petycji.
  http://www.radiownet.pl/system/post/multi_posts/attachments/95784/original/czterech-spiacych-pap-arch600.jpeg?

  9 Maj 2017 r Hajfa-Izrael Akcja "Nieśmiertelny Pułk"
  https://www.youtube.com/watch?v=KTPz3NkyG2Q

  9 Maj 2017 Akcja "Nieśmiertelny Pułk" na przykład Neapol-Włochy
  https://www.youtube.com/watch?v=dK1lmsRg7Ag

  albo Toronto https://www.youtube.com/watch?v=vb4a2H9PJvk

  9 Maj 2017 r Warszawa -Polska
  Brak Danych
  -----------------------------------------------------------------------------------
  Jak widać wystarczyło tylko postawić akcenty w stosownych miejscach i tym sposobem Polski nie ma w gonie "zwycięzców".A skoro nie ma jej w tamtym miejscu to czemu nie miałaby znaleźć się w zupełnie innym miejscu ?
  // Centrum Wiesenthala: Polska bezwstydnie wybiela historię//

  A teraz popróbujcie wejść w spór z Centrum Wiesenthala.Efekt łatwy do przewidzenia.
 • Myślę sobie tak , !!!
  Naród nasz święty oczywiście nie jest!!Ale sądzę, ze ilość oskarżeń,ataków, szturchania do nas,poniżania nas powoduje reakcje obronną!
  Właśnie przez to te celowe ataki, mające wywołać poczucie winy, bezwartościowości, mającej nas upokorzyć, zepchnąć do określonej roli!czy w końcu zmusić do oddania Polski do reszty i Polaków jako parobów!
  Bo My mamy kompleksy, niestety i są one umiejętnie wykorzystywane.Przez kogo się da.Począwszy od Hameryki przez Izrael po Ukrainę.Mają tzw. " bekę " z nas po pachy!Inżynieria społeczna.Wystarczy poklepać po pleckach i powiedzieć jesteście wspaniali /co jest prawdą/waleczni / co jest prawdą/biegniecie na pomoc nawet kosztem swojego bezpieczeństwa/co jest prawdą/klep klep po pleckach.
  I my drżymy ze szczęścia.Potem, można nam sprzedać najdroższą broń na świecie, w tym czasie Finom, czy komuś tam za połowę ceny dla Polski, czepiać się naszej demokracji,sprzedać drogi gaz, można uchwalać ustawę mającą zrujnować kompletnie kraj i dalej depopulować naród.Bo będzie uciekał każdy kto tylko może.Można nami po prostu "grać'.
  Albo zaatakować, "ksenofobią, antysemityzmem, nietolerancją itp.
  Polacy sie kulą i mozna działać.
  Dlatego wywlekanie natarczywe na każdym naszych "wad" uważam za podłe.
  Gwoli wyjaśnienia pytam,skąd ta bezczelność opinii "światowej' oraz żądanie, aby tylko Polacy byli nieskazitelni. Przypominam , że KAŻDY naród składa się z różnych ludzi, z dobrych i złych, mądrych i głupich etc. KAŻDY!!!Problemem jest procentowy udział jednych do drugich!W Polsce ta proporcja przedstawia się nie najgorzej. Oczywiście trwa praca nad zombieniem młodzieży i uczeniem ich nienawiści, bo wtedy jak już znienawidzą określony cel, lub wszystko dookoła, to takimi frustratami łatwo jest manipulować i używać ich do swoich celów.!
  Więc na pewno w Polsce byli i są ludzie którzy donosili na żydów,którzy ich nie lubili i nie lubią za różne rzeczy!NO I CO Z TEGO????????????to jest dziwne???
  Można trochę poczytać o roli żydów przed wojną, o lichwie, karczmach,różnych dziwnych woltach.

  https://ussus.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-wypedzani-47-razy-w-ciagu-1000-lat-dlaczego/
  Żydzi wypędzani 47 razy w ciągu 1000 lat. Dlaczego?

  http://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/888084,Lapanka-Vel-dHiv-czarna-karta-w-historii-Francji


  http://www.bezc.pl/artykul/59/ranking-mordercow-zydow


  http://www.pogonowski.com/display_pl.php?textid=918

  "cytaty:

  Natomiast w Polsce, w 1764 roku, Żydzi odrzucili ofertę sejmu konwokacyjnego, który oferował im emancypację, w czasie jednoczesnej likwidacji autonomicznego sejmu żydowskiego w Lublinie, wówczas jedynej władzy ustawodawczej Żydów na całym świecie. Gminy żydowskie w Polsce, tak zwane kahały, rządziły się odtąd na prawach Talmudu jak małe republiki.

  Pierwsza formalna konstytucja państwowa w Europie została zatwierdzona w Polsce 3 maja 1791 roku. Przyznawała prawa obywatelskie, należne dotąd blisko milionowej „nacji szlacheckiej”, także mieszczanom oraz w mniejszym zakresie chłopom. Natomiast Żydzi polscy odmówili przyjęcia nowych swobód i nadal woleli rządzić się prawami Talmudu

  ================================
  https://justice4poland.com/2018/01/16/liczba-osob-skazanych-na-smierc-za-pomoc-zydom-holandia-0-francja-0-dania-1-polska-30-000/


  Szmalcowników było ich niewielu!natomiast setki ludzi narażając życie swoich dzieci ratowało ich przed pewną śmiercią.
  Przypominam , że połowa Pierwszego parlamentu Izraela było z Polski!!

  A czemuż to nie przypomina się nieudanej podróży Jana Karskiego do USA i wyśmianie Jego próśb o pomoc żydom w Polsce????
  A może o losach podróżnych na statku St.Louis??nie przyjęto ich , ooo antysemici????szmalcownicy??

  http://gosc.pl/doc/1523067.Niechciany-statek

  https://skribh.wordpress.com/2015/04/28/75-stany-zjednoczone-nie-przyjely-zydowskich-uchodzcow-z-iii-rzeszy/

  O incydentach antyżydowskich na całym świecie???dlaczego one są????
  Niee tylko Polska na tapecie cały czas,świetna robota!

  O jejku tak bszytko przyjęli źli ludzie w Sydney pana premiera ???? a czemu??
  https://youtu.be/0dwy_Qc4_3k

  https://youtu.be/aJomrtBFC-I

  w Londynie?/a czemu??
  https://youtu.be/m6SvM2hZsl8

  to już dawno było , ale są źli ludzie w San Francisko.
  https://youtu.be/-mjnjwwEDi8


  Montreal

  https://youtu.be/EHUiAnT9T2g
  i w reszcie świata.

  Ale NIEEE to Polacy są antysemitami,dlaczego?/nie chcą oddać kluczy do mieszkań i emerytur???

  Nie jesteśmy gorsi od innych narodów, nawet lepsi!Mamy wady które są skrzętnie wykorzystywane do wzniecania kłótni i konfliktów między nami, dziel i rządź.W tym czasie niestety , próbują nam do reszty zlikwidować Polskę jako kraj Polaków.


  PS.Kiedy ekshumacja w Jedwabnem??

  http://www.pch24.pl/czas-na-ekshumacje-w-jedwabnem--co-z-glosem-tysiecy-obywateli-zrobi-zbigniew-ziobro-,50545,i.html
 • @Tomasz Omański 07:53:44
  "prymitywny pogląd że jak my to ok" - nie przekręcaj człowieku treści mojego wpisu. Co do pomników, w Polsce którą ta sama "wspaniała Rosja" w 1939 roku barbarzyńsko napadła i przyczyniła się do tragedii Polski i Polaków mordując oraz wysyłając jej obywateli na Sybir miejsca nie ma.
  Co innego z mogiłami oraz pomnikami na grobach żołnierzy zabitych w 1944 roku. W tym temacie prawnie i moralnie Polacy wywiązują się rzetelnie.
  Znane miejsca mogił radzieckich żołnierzy są w miarę zadbane oraz otaczane opieką a pomniki na mogiłach restaurowane.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728    

ULUBIENI AUTORZY